Zdjęcie Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News

Kiedy w kalendarzu zbliża się 6 grudnia wiele maluchów wie, że ten dzień to okazja nie tylko do tego, aby dostać prezent, ale również do świetnej zabawy w towarzystwie Mikołaja. Dlatego też Święty z prezentami pojawi się w Rzeszowie już 2 grudnia i będzie w stolicy Podkarpacia gościł aż do 10 grudnia.

Nim jednak Mikołaj wręczy prezenty trzeba napisać do niego list. Taka możliwość będzie w C.H. Plaza Rzeszów 2 grudnia (piątek) w godz. 10:00-14:00, gdzie maluchy będą mogły napisać i narysować najdłuższy list do Świętego Mikołaja.  Podobnie będzie w sobotę, gdzie najpierw dzieci będą pisać list, a później będą miały możliwość spotkania się z Mikołajem i zrobienia z nim zdjęcia w godz. 12:00-18:00.

Taka zabawa będzie trwać w Plazie do 6 grudnia. Niedziela (4 grudnia) będzie dodatkowo wzbogacona o występ gwiazdy programu „Mam Talent” – Piotra Boruty i Czochera, pokazy żonglerki, iluzji oraz konkursy, zabawy i tańce mikołajowe.

W Millenium Hall Mikołaja natomiast będzie można spotkać w sobotę (3 grudnia) w godz. 12:00-20:00. Jeśli komuś nie uda się w tym dniu zastać Świętego, to nic straconego, ponieważ będzie on gościł w galerii aż do 6 grudnia (wtorek).

W Świątecznej Krainie Mikołaja na wszystkie dzieci czekać będzie mnóstwo zabaw i atrakcji w tym, manufaktura świątecznych ozdób, wioska elfów, plac zabaw, balonowe zoo, malowanie buziek, świąteczne konkursy z nagrodami, gry i zabawy. Nie zabraknie również świątecznej oprawy, której 5 grudnia o godz. 16:00 uroku dodadzą występy chórów uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Mikołaj wyląduje na Rynku

W Galerii Rzeszów  Mikołajki odbędą się 6 grudnia w godz. 15:00-18:00 na placu  obok fontanny. Święty Mikołaj ze swoimi Śnieżynkami rozda wszystkim dzieciom prezenty w swoim magicznym Domku. Tę wyjątkową chwilę będzie można uwiecznić pamiątkowym zdjęciem z Mikołajem.

W Neuronkach (ul. Paderewskiego 111) – świetlicy aktywnego rozwoju 3 grudnia o godz. 12:00  rozpocznie się  fantastyczna zabawa Mikołajkowa dla wszystkich grzecznych dzieci.  Gry, zabawy i tańce poprowadzi przesympatyczna pani Mikołajowa, a sam Święty Mikołaj maluchom osobiście wręczy prezenty.  Koszt uczestnictwa w zabawie to 35 zł od dziecka, w przypadku rodzeństwa to 30 zł od dziecka. Udział w zabawie mikołajkowej należy zgłaszać pod nr. 571 30 37 37 lub mailowo: biuro@neuronki.pl

10 grudnia z kolei na podrzeszowskim lotnisku w Jasionce wyląduje Święty Mikołaj, który następnie wraz ze swoimi pomocnikami uda się specjalnym orszakiem na rzeszowski Rynek. Tam Święty będzie wręczał prezenty grzecznym dzieciom na scenie. Aby tak się stało rodzice udział swoich pociech w zabawie muszą zgłosić wysyłając wiadomość na adres: psobczyk@estrada.rzeszow.pl do 8 grudnia.

W treści e-maila powinno znaleźć się imię, nazwisko dziecka oraz kontakt do rodzica. Paczki z przygotowanymi i podpisanymi prezentami przyjmowane będą 9 oraz 10 grudnia w Podziemnej Trasie Turystycznej. Szczegóły TUTAJ

Legendarna ciężarówka Coca-Coli

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Mikołaj przyjedzie na rzeszowski Rynek  również 8 grudnia, między 15:00 a 21:00 wraz z ciężarówką Coca-Coli. Szczegóły TUTAJ.

Maluchy Mikołaja spotkają również 6 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Krakowska 20), na które będą czekać magiczne gry i zabawy przy muzyce, piosenki zimowe, animacje plastyczne, Bajkowy Zakątek, wspólne przygotowywanie świątecznych ciasteczek. Koszt udziału dziecka w zabawie to 30 zł. Na spotkanie z Mikołajem swoje pociechy można zapisać w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Krakowska 20, CH Nowy Świat, poziom +1) w godz. 14:00-18:00.

W Muzeum Dobranocek Mikołajki odbędą się 6 grudnia o godz. 11:00.  Na dzieci będą czekać takie atrakcje jak: odsłonięcie rzeźby Małego Pingwina Pik-Poka, spotkanie autorskie z reżyserem i twórcą oprawy plastycznej serialu, pokazy filmowe oraz bajkowy tort. Goście Mikołajek będą mogli również obejrzeć ekspozycję stałą i wystawę czasową O!Kolekcja, zrealizowaną we współpracy z Muzeum dla Dzieci przy Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Dodatkowo dzieci wraz z rodzicami będą mogły rysować dobranockowe postaci na wielkowymiarowych panelach przestrzennych. W tym dniu dla wszystkich dzieci wstęp do muzeum jest wolny.

Lotnicze spotkanie ze Świętym Mikołajem

W sobotę (3 grudnia) o godz. 12:00 na płycie postojowej przed hangarem Aeroklubu Rzeszowskiego (Jasionka) odbędą się „Lotnicze spotkanie ze Świętym Mikołajem”. W programie: kołowanie samolotu PZL-101 ze Świętym Mikołajem i pomocnikami, skok spadochronowych lub przelot w przypadku złych warunków atmosferycznych. O godz.  12:15 odbędzie się wręczanie prezentów dzieciom i  wspólne zdjęcia. Impreza rozpocznie się o godz. 11:45. Wstęp wolny.

Prezenty dla dzieci można składać w sekretariacie. Prezenty przyjmowane będą  do 2 grudnia w godzinach od 9:00 do 14:00 lub w dzień imprezy w godzinach 8:00 do 11:30 w sekretariacie Aeroklubu. Prezenty muszą być oznaczone imieniem i nazwiskiem dziecka.

Mikołaj zawita również do kina. W Heliosie pojawi się w holu kina już 4 grudnia w godz. 9:30 – 15:00. Dodatkowymi atrakcjami będą: darmowa fotobudka z motywem Mikołajkowym oraz malowanie buziek, tatuaże, kolorowe włosy, malowanki

Z kinie Zorza natomiast dzieci i młodzież szkolna również spotka się ze Świętym 4 grudnia w godzinach 14:00-15:00. Każdy z uczestników wydarzenia będzie miał możliwość wykonania ozdoby świątecznej na kinową choinkę. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. W programie imprezy znajdą się również  warsztaty plastyczne, malowanie twarzy oraz projekcja filmu „Vaiana: Skarb oceanu” (godz. 15:00; cena biletu 12 zł).

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama