Zdjęcie: Google Maps
Reklama

1,2 mln zł – tyle miasto chce wydać na budowę prawoskretu przy ulicy Słowackiego w Rzeszowie. We wtorek miejscy radni zgodzili się zapisać pieniądze w budżecie na ten cel. 

Radni we wtorek dali „zielone światło” dla zmian w budżecie miasta. Jedną z ciekawszych pozycji, którą wprowadzono w lipcu do budżetu, to budowa prawoskrętu na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Szopena (przy Filharmonii Podkarpackiej). Na ten cel będzie 1,2 mln zł.

– W połowie lipca chcemy ogłosić przetarg, na sierpień planujemy otwarcie ofert, inwestycję chcemy rozpocząć jesienią. Budowa prawoskrętu potrwa do połowy przyszłego roku – zapowiada Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

O budowie prawoskrętu przy ulicy Słowackiego mówi się co najmniej od 2017 roku. Od niespełna 10 lat o takie rozwiązanie apelują kierowcy, którzy w godzinach szczytu stoją tam w korkach.

Już w 2019 r. miasto zabrało się za budowę prawoskrętu. Plan przewidywał, że prawoskręt będzie gotowy w sierpniu br. Do dwóch ogłoszonych przetargów zgłaszały się firmy, których oferty były dwa razy wyższe od pieniędzy, jakie miasto planowało wydać na inwestycję.  

Przetargi trzeba było unieważniać, teraz miasto wraca do tej koncepcji. Prawoskręt przy ulicy Słowackiego ma mieć około 80 m długości i 3 m szerokości, a obecny pas kierowcom będzie służył do skrętu w lewo.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama