Reklama

Kompleks edukacyjny, jaki powstaje właśnie przy ul. Bł. Karoliny w Rzeszowie, ma już nową nazwę. Na wtorkowej sesji rady miasta, radni uchwalili, że będzie się nazywał Zespołem Szkół nr 7.

W skład kompleksu wchodzą: Szkoła Podstawowa nr 18 i Gimnazjum nr 4. Tę numerację nadano obu szkołom na jednej z poprzednich sesji rady miasta. Cały kompleks ma być gotowy przed nowym rokiem szkolnym.

Zakończył się już także nabór do tamtejszej podstawówki.

– Udało się stworzyć sześć oddziałów klas pierwszych – mówi Zbigniew Bury, dyrektor miejskiego wydziału edukacji. – Do tego dwa w klasie drugiej i po jednym w klasach trzeciej, czwartej i piątej.

Gorzej poszedł nabór do gimnazjum. Choć ten właściwie jeszcze się nie skończył. Miasto przedłużyło go do połowy lipca. – Wszystko jednak wskazuje na to, że powstaną tylko dwie klasy pierwsze – dodaje Bury.

Plan zakłada, że w Zespole Szkół nr 7, którym będzie 36 sal, uczyć się ma w sumie 700 dzieci – 450 w podstawówce i 250 w gimnazjum. Budowa szkoły kosztuje prawie 24 mln zł.

Konkurs na dyrektora

Wydział edukacji ogłosi też wkrótce konkurs na dyrektora nowego zespołu szkół. Miałby on zostać wyłoniony na wakacjach, tak aby nowy dyrektor na wdrożenie się miał przynajmniej miesiąc.

Z kolei wydział edukacji nie przewiduje na razie naboru zupełnie nowej kadry nauczycielskiej. – Nie będziemy szukać ich na zewnątrz – tłumaczył niedawno Zbigniew Bury.

Pracę w nowych szkole mają znaleźć ci nauczyciele, z których szkół do nowej placówki przeszło najwięcej dzieci. W dotychczasowych szkołach może zabraknąć dla nich pracy. Automatycznie jednak znajdą ją w nowej.

Na wtorkowej sesji rady miasta przegłosowano także przesunięcie w budżecie miasta 350 tys. zł na potrzeby przetargów na wyposażenie nowego zespołu szkół.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama