Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Stowarzyszenie Zupełne Dobro do końca 2023 roku nadal będzie pomagało bezdomnym i potrzebującym w Rzeszowie. Miasto podpisało umowę.

Zupełne Dobro wygrało ogłoszony w listopadzie zeszłego roku konkurs na znalezienie streetworkerów, czyli osób, które na ulicy pomagają bezdomnym, alkoholikom, narkomanom, czy błąkającym się dzieciom.

Streetworkerzy sprawdzają też miejsca, w których mogą być bezdomni. Z potrzebującymi rozmawiają o skutkach nadużywania alkoholu, wskazują miejsca, w których mogą liczyć na pomoc: czyste ubranie, kąpiel, nocleg, czy ciepły posiłek.

– Oprócz tego, w każdy poniedziałek rozdajemy potrzebującym ciepły posiłek na Placu Ofiar Getta – mówi Marzena Lutyńska, prezes Zupełnego Dobra.

Streetworkerzy w Rzeszowie współpracują z MOPS, Strażą Miejską i policją. Pomagają także dotrzeć potrzebującym do pomocy medycznej. Dzięki temu, bezdomni mogą skorzystać np. z konsultacji lekarskiej i otrzymać podstawowe środki higieniczne oraz opatrunkowe. 

W Rzeszowie do końca 2022 roku streetworkerami byli działacze stowarzyszenia Zupełne Dobro. Miasto rozstrzygnęło konkurs na kolejny rok niesienia pomocy bezdomnym. Drugi rok z rzędu, będą to robili członkowie Zupełnego Dobra. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Dzięki wam ludzie z godnością przychodzą po pomoc, nie muszą się już chować i wstydzić – mówiła do działaczy stowarzyszenia Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, podczas czwartkowego wręczenia umowy. 

Na jej mocy, Zupełne Dobro otrzyma z miasta 130 tys. zł. Na ulicach Rzeszowa będzie pracowało dziewięciu streetworkerów. Stowarzyszenie współpracuje z ratownikiem medycznym i lekarzami, a także wynajmuje karetkę.

Z Zupełnym Dobrem możecie się kontaktować telefonicznie (nr 734 156 953) i zgłaszać przypadki, gdzie pomoc streetworkerów jest niezbędna. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama