Planujesz zabieg laserowej korekcji wzroku? Zastanawiasz się nad bezpieczeństwem zabiegu? Sprawdź, dlaczego to bezpieczne i nieinwazyjne rozwiązanie oraz dowiedz się, gdzie najlepiej wykonać zabieg laserowej korekcji wzroku.

Zabieg laserowy na oczy – co to i na czym polega?

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który ma na celu skorygowanie wad wzroku, takich jak krótkowzroczność (minusy), nadwzroczność (plusy) czy astygmatyzm (rozmyte i nieostre widzenie kształtów w każdej odległości).

Zabiegowi mogą się poddać osoby powyżej 21 roku życia, u których wada wzroku jest stabilna (nie zmienia się od co najmniej roku). W uzasadnionych przypadkach możliwe jest wykonanie zabiegu u młodszych pacjentów (przykładowo, jeśli aplikują do szkół profilowych, wymagających braku wady wzroku). Zazwyczaj zabiegi wykonywane są u osób do 60 roku życia, ale w zależności od stanu oczu i ogólnego stanu zdrowia, możliwe jest realizowanie laserowej korekcji wzroku również u starszych osób.

Niezbędnym warunkiem jest pozytywne przejście wizyty kwalifikacyjnej, która obejmuje szereg badań i wywiad lekarski, które pozwalają wykluczyć ewentualne schorzenia, uniemożliwiające laserowe usunięcie wady wzroku.

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Zabieg jest mało inwazyjny i trwa zazwyczaj kilkanaście minut, ale samo działanie lasera to zaledwie 20 sekund. Zabieg polega na wymodelowaniu przez laser kształtu rogówki w taki sposób, aby światło wpadające do oka było skupiane na siatkówce. Dzięki temu obraz staje się wyraźny i noszenie okularów czy soczewek nie jest konieczne.

Laserowa korekcja wzroku – czy to bezpieczne?

Zastanawia Cię bezpieczeństwo laserowej korekcji wzorku? Zabieg laserowej korekcji wykonuje się jedynie na najbardziej zewnętrznej części oka, czyli na rogówce. Z tej przyczyny możliwość uszkodzenia narządu wzroku jest praktycznie wykluczona. Zabiegi laserowej korekcji wzroku należą do najbezpieczniejszych metod korekcji i są najczęściej wykonywanymi zabiegami chirurgicznymi na świecie.

Dowiedz się więcej o bezpiecznej laserowej korekcji wzroku w klinice Optegra >>

Kolejnym aspektem przemawiającym za tym, że laserowa korekcja wzroku to bezpieczny zabieg, są najnowocześniejsze i niezwykle precyzyjne technologie. Laser z systemem kamer “eye-tracker’’ reaguje na każdy ruch oka, jest niezwykle szybki i dokładny – w przypadku minimalnej nieprawidłowości w ułożeniu gałki ocznej, praca urządzenia jest wstrzymywana. Lasery wykorzystywane podczas zabiegów posiadają liczne rozwiązania wspierające i zabezpieczające pracę lekarzy, przez co ryzyko popełnienia błędu jest niemalże wykluczone.

Laserowa korekcja wzroku – gdzie najlepiej ją wykonać?

Szukasz sprawdzonej kliniki, w której możesz bezpiecznie wykonać laserową korekcję wzroku? Kliniki okulistyczne Optegra korzystają z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznychlaserów femtosekundowych, które są wynikiem wieloletniej pracy naukowców uhonorowanych nagrodą Nobla oraz laserów excimerowych, których dokładność można porównać do usunięcia ¼ ludzkiego włosa.

Optegra realizuje zabiegi laserowej korekcji wzroku od ponad 20 lat i jest zdecydowanym pionierem w zakresie korekcji wzroku w Polsce. Grono wykwalifikowanych specjalistów w klinikach Optegra posiada wieloletnie doświadczenie, a swoje kompetencje nieustannie podnosi podczas szkoleń, konferencji czy sympozjów.

Laserowa korekcja wzroku to bezpieczne i sprawdzone rozwiązanie, które jest mało inwazyjne i od lat wykonywane na świecie. Możesz w prosty i bezpieczny sposób znacznie podnieść swój komfort na co dzień i zrezygnować z okularów czy soczewek. Przekonaj się i zyskaj nową jakość życia!

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama