Zdjęcie: Materiały atlas-poland.pl

Bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawa jeśli chodzi o wykonywanie zadań zawodowych niezależnie od miejsca i czasu pracy. Z drugiej jednak strony często słyszy się o wypadkach w czasie wykonywania pracy, a winny jest niestety sprzęt.

Z uwagi na to, że żyjemy w czasach gdzie nowoczesna technologia jest właściwie na wyciągnięcie naszych rąk, dostęp do sprzętu wysokiej jakości jest równie prosty co zakup zdrowego chleba. Dlaczego więc tak często dochodzi do wypadków?

Generalnym problemem jest tutaj fakt, że wciąż bardzo wielu przedsiębiorców stara się właściwie na każdym kroku zaoszczędzić. W efekcie zamiast sprzętu porządnie wykonanego, którego awaryjność jest na znikomym poziomie, wolą zakupić używany model, którego jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Niestety bardzo często używany sprzęt ma od wielu miesięcy jak nie lat nie podbitej książeczki gwarancyjnej, a tym samym nie jest on serwisowany. Takie postępowanie to wręcz proszenie się o wypadek w trakcie pracy na takim sprzęcie.

Porównanie zakupu sprzętu do zakupienia chleba jest tutaj nieprzypadkowe. Obecnie na rynku można spotkać wiele różnego rodzaju pieczywa, z różnych piekarni, jednak tylko to pełnoziarniste pójdzie nam na zdrowie. To samo z koparkami. Aktualnie na rynku znajduje się bardzo wielu producentów, co więcej pojawiają się firmy, które są w stanie ściągać sprzęt z innych krajów oraz sprzedają tutaj jako polski produkt.
Popularność zagranicznych marek w naszym kraju wynika z tego, że nadal trudno jest nam uwierzyć w to, jak dużą jakością odznaczają się nasze produkty. Ta niewiedza powoduje, że producenci bardzo często dobry sprzęt wysyłają zagranice, gdyż u nas nie ma niego popytu, natomiast z chęcią wielu właścicieli firm kupuje sprzęt sprowadzany z Chin. Co z tego, że jest on tani, skoro jakość wykonania, a nawet jakość użytych materiałów do jego powstawia woła o pomstę do nieba?
Mentalność właścicieli firm nadal pozostawia wiele do życzenia. Pomimo tego, że obecnie markowy sprzęt znacznie staniał, i tak wola zaoszczędzić sprowadzając coś taniego zza granicy. Z drugiej jednak strony gdy taki sprzęt się zepsuje, czy tez nastąpi jakaś awaria pojawia się problem z serwisem, czy zakupem części pomimo tego, że produkt został zakupiony jako nowy.

W jaki sposób należy to zmienić?

Przede wszystkim, na szczególna uwagę zasługują polskie firmy, które są w stanie zagwarantować również serwisowanie maszyn na terenie naszego kraju. Dlaczego ma to aż tak duże znaczenie? Bardzo wiele firm korzysta z pomocy innych państw. Oznacza to, że najczęściej całe podzespoły są ściągane z Chin by obniżyć koszty produkcji. Następnie są one kompletowane oraz sprzedawane jako polski produkt. W przypadku gdy maszyna ulegnie awarii naprawa jest niemożliwa.

Tak naprawdę bardzo duże znaczenie ma zmiana mentalności szefostwa firm. Należy postawić na wysoką jakość pojazdów z jakich korzystają pracownicy. Przede wszystkim jeśli firma zainwestuje w koparki dobrej jakości, to nie tylko będą one mogły służyć bezawaryjnie przez naprawdę bardzo długi czas, ale przede wszystkim będą one w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Oznacza to, że warto jest zaufać profesjonalistom.

Na szczególnie dużą uwagę zasługuje firma Atlas. Jako jedni z nielicznych posiadają całą serię koparek które specjalizują się w przeróżnych pracach. Oznacza to, że firma może znaleźć takie koparki z ich katalogu, które będą idealnie pasowały do ich potrzeb. Tak naprawdę należy mieć świadomość co do tego, że koparki to maszyny które kupuje się raz na naprawdę bardzo długi czas, co automatycznie powoduje, że powinno się dopilnować by były dobrej jakości. Nawet jeśli dojdzie do jakiejś awarii nie będzie żadnego problemu z serwisem czy wymianą części. Dzieje się tak, ponieważ punkty sprzedażowe oraz serwisy znajdują się w naszym kraju. Dlatego w razie jakichkolwiek problemów serwis jest w stanie odpowiedzieć jak i również pomóc. W ostatnim czasie pojawia się coraz większa liczba przeróżnego rodzaju firm oferujących koparki jednak nie tylko są one mało dopasowane do konkretnych potrzeb danego przedsiębiorstwa, ale bardzo często ich funkcjonalność nie jest przystosowana do danych zadań. Należy mieć świadomość co do tego, że przede wszystkim drogowcy będą potrzebowali innych modeli koparek niż osoby pracujące przy sortowaniu śmieci na wysypiskach. Dlatego właśnie Atlas dba o zróżnicowanie swoich produktów, by właściwie można było dopasować koparki do profilu danego przedsiębiorstwa. Dopasowanie produktu, który będzie spełniał oczekiwania przedsiębiorstwa, a przy tym będzie w pełni bezpieczny jeśli chodzi o korzystanie z innego na samym początku wydaje się być dość trudne. Jednak gdy ktoś zaczyna przeglądać katalog Atlas można będzie odnieść wrażenie, że są oni odpowiedzią na wszelkie oczekiwania konkretnego klienta.

Dlaczego Atlas?

Przede wszystkim dlatego, że posiadają aż 3 punkty w naszym kraju. Nie ściągają żadnych części z Chin. Koparki w całości trafiają do kraju, gdzie są sprzedawane. Warto jest zapewnić komfort w trakcie pracy a przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo. Koparki tej marki to nie tylko materiały wysokiej jakości jakie zostały użyte do wyprodukowania koparki. To również specjalistyczne wykończenia, jak i projekt koparek które będą miały maksymalny zasięg przy minimalnej wadze. Dzięki temu poruszanie się nimi, jak i również obsługa jest maksymalnie komfortowa. Producenci zadbali również o to, by siedzenia zapewniały komfort w trakcie wielogodzinnych prac. To szczególnie ważne, gdyż jak wiadomo uszkodzenia czy nadwyrężenia kręgosłupa są w stanie powodować nie tylko bóle, ale bardzo często poważne urazy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Tworzenie koparek

Ten produkt zasługuje na uwagę, ponieważ jest dopracowany właściwie w każdym calu. Nie ma tutaj najmniejszych niedociągnięć. Nad wszystkim od samego początku czuwają profesjonaliści. Same projekty koparek są wykonywane i konsultowane ze specjalistami, dzięki czemu można zmieścić w dany kształt maksymalnie wiele technologicznych rozwiązań, przy jednoczesnym zachowaniu prostoty w obsłudze. Prostota w obsłudze koparek jest dla twórców wręcz priorytetem w trakcie całych prac nad danym modelem.
Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim obecnie w dobie technologii, bardzo często pojawienie się na pulpicie zbyt wiele różnego rodzaju ikonek oraz przycisków może działać dezorientacje w przypadku początków pracy, jak i również wykonywania konkretnych manewrów maszyną. Oznacza to, że prosta obsługa jest tutaj o wiele bardziej pożądana. Projekt oparć to o konsultację z osobami odpowiedzialnymi za tworzenie profili siedzeń zgodnych z naturalnymi wygięciami kręgosłupa. To właśnie powoduje, że siedzenia są maksymalnie wygodne.

Sam kształt i wielkość koparki również muszą zostać szczegółowo przystosowane do konkretnych przestrzeni do jakich dany model będzie mógł znaleźć zastosowanie. Dlatego na każdym etapie tworzenia nowego modelu tak duże znaczenie ma tutaj konsultacja ze specjalistami, by można było stworzyć koparkę która będzie funkcjonalna, ale jednocześnie bezpieczna.

Funkcjonalność i jakość

W ostatnim czasie coraz większy nacisk kładzie się właśnie na funkcjonalność urządzeń oraz maszyn w przedsiębiorstwach. Przede wszystkim daje to możliwość zakupienia jednej maszyny, która z powodzeniem będzie mogła spełniać wiele zadań w danej firmie. Warto jest o tym pamiętać. Zakupienie koparki która będzie mogła służyć naprawdę długi czas powoduje, że coraz więcej firm na coś takiego jest nastawionych pozytywnie. Należy więc już dziś pomyśleć nad tym, jak do tej pory kompletowaliśmy wyposażenie swojej firmy, a być może zaczniemy o wiele bardziej pilnować dobrej jakości. Wiadomo, że jeśli firma będzie wyposażona w bezpieczne maszyny i urządzenia, to automatycznie bezpieczeństwo i higiena pracy również znajdą w niej odzwierciedlenie.

Samo przystosowanie koparki do danych zadań, przy zachowaniu jej właściwego kształtu oraz wielkości jest niezwykle dużym wyzwaniem. Z drugiej jednak strony Atlas uwielbia wyzwania, a satysfakcja z zakupu produktu jest dla największą satysfakcją która jeszcze bardziej motywuje do stworzenia kolejnych modeli.

Prawdziwą sztuką wydaje się być stworzenie koparki, która doskonale będzie mogła sprawdzić się w bardzo trudnych i wymagających zadaniach, a jednocześnie stworzenie jej w taki sposób by mogła być wykorzystywana przez wiele lat przy minimalnej awaryjności. To kolejny dowód na to, że produkt marki Atlas ma szanse sprawdzić się właściwie w każdym przedsiębiorstwie. Pomimo tego, że na samym początku wielu właścicieli firm chce zaoszczędzić na takich wydatkach, to jednak bardzo szybko będą mogli zmienić zdanie, gdy zobaczą jak szeroka gamę produktów będą mogli otrzymać wprost do swojej firmy. Szeroki asortyment, jak i również możliwość indywidualnych zamówień powodują, że koparki tej firmy są w stanie zostawić całą konkurencję w tyle. W zależności od oczekiwanie może to być zwiększony zasięg ramion koparki, czy też szczegółowe dopasowanie siedzenia, lub też dopasowanie kolorystyczne. Właściwie firma jest otwarta na szczególne oczekiwania czy tez sugestie ze strony klienta, z przyjemnością wysłuchają, jak i również dadzą odpowiedź w maksymalnie krótkim czasie. Tak naprawdę jest to jedyna firma dla której potrzeba klienta jest maksymalnym priorytetem.

Zapoznanie się z ofertą

Przy najbliższej okazji warto jest zapoznać się z pełną ofertą firmy Atlas. Nawet jeśli obecnie w firmie znajduje się komplet maszyn, to być może w niedługim czasie będzie trzeba je wymienić na nowsze modele. Jest to więc wspaniała okazja by można było zainwestować w produkt naprawdę dobrej jakości. Produkty tej firmy odzwierciedlają się nie tylko bardzo dobra technologia, funkcjonalniej, ale również maksymalnie niską awaryjnością, co powoduje, że tej marce warto jest zaufać. Zapoznanie się z ofertą nie jest żadnym zobowiązaniem, co oznacza, że właściwie w każdym terminie można będzie właśnie coś takiego uczynić. Warto jest to zrobić, by móc się przekonać jak wiele można dostać za kwotę porównywalną z konkurencją.

Reklama