Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

71 naruszeń przepisów ruchu drogowego ujawnili u kierowców policjanci na podkarpackim odcinku autostrady A4. 

Podkarpacie było jednym z pięciu województw, w których policjanci w miniony piątek masowo kontrolowali kierowców na A4. – To droga o bardzo dużym natężeniu ruchu – przypomina Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

Do akcji „Bezpieczna autostrada A4” wykorzystywano nieoznakowane i oznakowane radiowozy (wyposażone w wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości). Celem było zmniejszenie liczby wypadków i jej skutków, głównie ograniczenie liczby ofiar śmiertelnych.

Policjanci głównie wyłapywali kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, nieprawidłowo wyprzedzali, nagle zmieniali pas ruchu, nie zapinali pasów i rozmawiali w trakcie jazdy przez telefon komórkowy.  

Na podkarpackim odcinku A4 skontrolowano 109 kierowców. Mundurowi ujawnili 71 naruszeń, w tym m.in. 29 przekroczeń dopuszczalnej prędkości oraz 9 wykroczeń związanych z niezgodnym z przepisami korzystaniem z telefonu komórkowego.

A4 przebiega przez województwa: podkarpackie, małopolskie, śląskie, opolskie i dolnośląskie. Na Podkarpaciu, autostrada biegnie przez sześć powiatów: jarosławski, przeworski, łańcucki, rzeszowski, ropczycko-sędziszowski i dębicki. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama