hehehehe
hehehe

Państwowa Inspekcja Pracy w Rzeszowie rozstrzygnęła tegoroczną edycję konkursu „Buduj bezpiecznie”, którego celem jest upowszechnianie bezpiecznych warunków pracy na placach budów. Wśród nagrodzonych jest m.in. budowa mostu Narutowicza w Rzeszowie.

Wszystkie nagrody tegorocznej edycji otrzymały budowy realizowane przez Skanska. Ogłoszenie wyników konkursu „Buduj bezpiecznie” odbyło się w piątek 8 listopada. PIP podsumował konkursy i inne inicjatywy promujące bezpieczeństwo pracy, a także działania prewencyjne, mające miejsce w 2013 roku.

Tegoroczną edycję konkursu PIP „Buduj bezpiecznie” na Podkarpaciu zdominowała Skanska. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła budowa wiaduktu w Nowej Dębie (pow. tarnobrzeski). Nagrodę za drugie miejsce otrzymała budowa basenu w Lesku, a trzecie miejsce zdobyła budowa Mostu Narutowicza w Rzeszowie. Do Skanska trafiły również dodatkowe, pozakonkursowe podziękowania za bezpieczną realizację mostu na rzece San w Sanoku.

Branża budowlana należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych na świecie. Według danych PIP w 2012 r. w budownictwie doszło do 115 śmiertelnych wypadków. Przyczyn wypadków jest wiele: brak odpowiednich kwalifikacji pracowników, nieprzestrzeganie zasad BHP, oszczędzanie na zabezpieczeniach.

Organizowany przez PIP „Buduj bezpiecznie” ma na celu upowszechnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placach budów, w tym promowanie wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych. Konkurs przyczynia się do ogólnego wzrostu poziomu bezpieczeństwa pracy w budownictwie w skali kraju.

 

Reklama