Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News
Reklama

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przypomina, że rzeszowscy uczniowie mogą za darmo korzystać z miejskich autobusów. 

Bezpłatna komunikacja dla uczniów obowiązuje do 21. roku życia. Darmowa jazda dla dzieci i młodzieży zapisywana jest na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej. Aby mieć takie uprawnienia, ważna jest legitymacja szkolna 2020/2021. 

Ponadto, potrzebna jest kopia pierwszej strony zeznania podatkowego wraz z wpisanym adresem zamieszkania lub zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzające rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych wraz z informacją o adresie zamieszkania wskazanym w złożonym do urzędu PIT. 

Dopuszczalne jest również Urzędowe Potwierdzenie Odbioru wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego wraz z wpisanym adresem zamieszkania opatrzonego identyfikatorem dokumentu z UPO – w przypadku składania PIT drogą elektroniczną.

Konieczny jest także dokument za poprzedni rok kalendarzowy, potwierdzający adres zamieszkania na terenie Rzeszowa przez rodzica ucznia, opiekuna prawnego ucznia lub pełnoletniego ucznia.

Ze wspomnianymi dokumentami należy się zgłosić do jednego z Punktów Obsługi Podróżnego przy ulicach: Lisa Kuli 20, Grottgera 22, Targowa 1, Krakowska 20 (Galeria Nowy Świat), Rejtana 65 (Centrum Handlowe Plaza), Towarnickiego 7 (Dworzec Lokalny) oraz Trembeckiego 3.

Aby wyrobić e-kartę, należy wcześniej wypełnić wniosek. Jest on dostępny na stronie ebilet.erzeszow.pl lub w POP-ach. Za osobę, która nie ukończyła 16. roku życia wniosek składa i RKM odbiera rodzic lub opiekun prawny. Dokumenty wymagane do wyrobienia RKM to:

– wypełniony wniosek (przy składaniu wniosku w formie papierowej);

– aktualne zdjęcie (w formacie 35x45mm) podlegające zwrotowi po wyrobieniu RKM;

– ważna legitymacja szkolna.

W każdym POP-ie można za darmo zrobić zdjęcie, jak również odebrać e-kartę po wcześniejszym złożeniu wniosku przez internet. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: