Zdjęcie: Pixabay

78 podkarpackich stacji kontroli pojazdów włącza się do ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Za darmo będzie można wyregulować światła w samochodzie.  

Akcję organizuje Komenda Główna Policji. Kampania wystartowała 20 października. Na  Podkarpaciu zainauguruje w najbliższą sobotę (22 października). Tego dnia, a także 5 listopada, 9 listopada i 3 grudnia br. na wybranych stacjach kontroli pojazdów bezpłatnie będzie można ustawić światła w samochodach.

– Dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł – przypomina Komenda Główna Policji.

Na Podkarpaciu kampanię „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” koordynuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym oraz Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów. Na Podkarpaciu do kampanii przyłączyło się 78 stacji, w których we wspomnianych terminach za darmo wyregulujecie światła w swoich autach. 

Policja przypomina, że jesień to taka pora roku, w której trzeba się mierzyć z ograniczoną widocznością na drodze, dlatego prawidłowo wyregulowane światła pojazdu pozwalają kierowcom wcześniej dostrzec pieszego lub inną przeszkodę. Jeśli oświetlenie jest wadliwe, to w złych warunkach, przy słabej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku. 

W Rzeszowie bezpłatną regulację świateł przeprowadzą cztery stacje: Watkem przy ulicach Towarowa 1 (od 7:00 do 21:00), Okulickiego 16e (od 7:00 do  21:00), Rzecha 15 (od 7:30 do 21:00) oraz stacje Multimoto (ul. Handlowa 2, od 7:00 do 21:00), Speed Car (al. Rejtana 67, od 8:00 do 18:00) i PZM OZDG (ul. Reymonta 3, od 7:00 do 13:00).

Lista podkarpackich stacji kontroli pojazdów, które biorą udział w kampanii, jest TUTAJ.

(ram)

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama