Zdjęcie: Archiwum

Do 29 grudnia potrwają w Rzeszowie bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek powiatu rzeszowskiego w wieku 50-69 lat. Do wygrania jest blisko 30 atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Na bezpłatne badania mammograficzne zaprasza kobiety Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie. Badania odbywają się w ramach IV edycji kampanii „RAK a ZDROWIE”. Akcja trwa od 18 września i potrwa do 29 grudnia br.

Badania mammograficzne można wykonać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.30, w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym ZOZ nr 2 przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie.

Dodatkowo, kobiety, które wykonają badanie w okresie 18 września – 29 grudnia, mogą wziąć udział w losowaniu nagród. Nagrodą główną w tym roku jest urządzenie do samodzielnego badania piersi marki „Braster” wraz  z wykupionym abonamentem na 24 miesiące, o wartości blisko 900 zł.

Oprócz tego, do wygrania blisko 30 atrakcyjnych nagród rzeczowych, m.in. przenośny odtwarzacz DVD, kuchenka mikrofalowa, odkurzacz, mop parowy, kuchenne sprzęty AGD, kosmetyki do makijażu, bilety do kina i wiele innych.

Aby wziąć udział w loterii wystarczy zakupić los w Pracowni Mammograficznej za symboliczną kwotę 50 groszy.

Badania wykonywane są w ramach programu NFZ. Kobiety mogą się przebadać bez skierowania i całkowicie bezpłatnie. Rejestracja odbywa się pod numerem telefonu: 17 86 13 605 lub osobiście w Poradni Ginekologicznej przy ul. Fredry 9.

W badaniach mogą uczestniczyć kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóćh lat nie miały wykonywanej mammografii.

Kampania „RAK a ZDROWIE” realizowana jest przez ZOZ nr 2 już po raz czwarty. W ubiegłorocznych edycjach wzięło udział aż 1370 kobiet, z czego 66 zostało skierowanych na dalszą diagnostykę.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama