Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Chcesz sprawdzić stan skóry swojej głowy i włosów? Zapisz się na bezpłatne badanie trychologiczne, które 15 października odbędą się w Rzeszowie.

Rzeszów znalazł się na trasie ogólnopolskiej akcji badań trychologicznych, które przeprowadza Fundacja NEUCA dla Zdrowia. Trychologia pozwala ocenić kondycję skóry głowy oraz włosów.

Do badań zostanie użyty profesjonalny trichoskop, służący do diagnostyki skóry głowy i analizy włosów. Urządzenie pozwala na zastosowanie powiększenia do 200 razy, dzięki czemu specjalista może obejrzeć pojedyncze włosy ze szczegółowym obrazem. Badanie jest nieinwazyjne i nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

– Promienie słoneczne w okresie letnim, szybkie tempo życia, nałogi, stres czy niedobór witamin – to tylko niektóre z wielu czynników wpływających na jakość i kondycję włosów. Pacjenci zapominają o trosce o samych siebie, a do dermatologa zgłaszają się dopiero wtedy, kiedy problem już się pojawi – mówi Agata Łabędzka z Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

Tymczasem w wielu przypadkach można uniknąć przykrych objawów. Prewencja, w tym także okresowe specjalistyczne badania dermatologiczne, często wystarczą, aby uchronić się przed problemami skóry głowy i włosów. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Włosy rosną w stałym tempie (około 1 cm na miesiąc), magazynują wszystkie minerały dostarczane przez krew, odzwierciedlają ogólny stan zdrowia, kształtują wygląd, jak i nasze samopoczucie. Niezależnie od wieku i płci utrata włosów lub choroba wiąże się z dużym dyskomfortem, to problem nie tylko kosmetyczny, ale i psychologiczny.

We wtorek, 15 października, trychobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia będzie stacjonował w Rzeszowie przy al. Rejtana 69 przy punkcie aptecznym – między godziną 10:00 a 16:00. Aby wziąć udział w badaniu, należy zapisać się wcześniej w punkcie pod tym samym adresem. Zapisy już trwają. Badanie trwa do 10 minut.

W dniu wizyty u specjalisty nie należy myć głowy – najlepiej wykonać mycie dzień przed badaniem. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama