Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Miejska Administracja Targowisk i Parkingów w Rzeszowie przypomina: w Wielkanocny Poniedziałek (17 kwietnia) kierowcy mogą za darmo stawiać swoje auta w strefie płatnego parkowania.

Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie obowiązuje od 1 stycznia 2016 r. Opłaty są pobierane tylko w dni powszednie – od poniedziałku do piątku od godz. 9:00 do 17. A to oznacza, że najbliższy poniedziałek, które jest poniedziałkiem wielkanocnym, będzie dniem zwolnionym z opłat za parkowanie w strefie.

Rzeszowska strefa jest podzielona na dwie podstrefy: niebieską i pomarańczową. Pierwsza godzina parkowania w podstrefie niebieskiej kosztuje 2 zł, druga – 2,4 zł, trzecia – 2,8 zł, czwarta i następna – 2 zł. Opłata w podstrefie pomarańczowej jest jednakowa. Każda godzina kosztuje 1,5 zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W strefie jest ok. 2,4 tys. miejsc parkingowych. W niebieskiej ponad 1600 miejsc, w pomarańczowej ok. 800. W obrębie strefy zamontowano 130 parkomatów. Jest także 12 tablic elektronicznych, które informują kierowców, gdzie są wolne miejsca parkingowe.

Fot. Urząd Miasta Rzeszowa. Na zdjęciu mapa strefy płatnego parkowania
Fot. Urząd Miasta Rzeszowa. Na zdjęciu mapa strefy płatnego parkowania

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama