Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie od 7 sierpnia rozpoczyna zapisywanie uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla uczniów na kolejny rok szkolny.

– Aby uniknąć kolejek, jakie tworzyły się w latach ubiegłych, w tym roku zrezygnowano z konieczności posiadania aktualnej legitymacji szkolnej dla uczniów, którzy nie ukończyli 18. roku życia. Uczniowie starsi będą musieli okazać aktualną legitymację – informuje ZTM.

Zasady przedłużania uprawnień do przejazdów miejskimi autobusami dla rzeszowskich uczniów, w lipcu nakazał poluzować Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, zgodę na to wyraziła Rada Miasta Rzeszowa

Jak wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik ZTM w Rzeszowie, na e-rzeszowskiej karcie zapisywane będą uprawnienia do bezpłatnej jazdy autobusami MPK od 1 października br. do 30 września 2024 roku. Dotyczy to uczniów urodzonych w 2006 roku i latach późniejszych.

Jakie trzeba mieć dokumenty? Rzeszowską Kartę Miejską, dokument potwierdzający wiek dziecka (może być legitymacja szkolna z ub. r.), dokument potwierdzający zamieszkanie na terenie Rzeszowa przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka. Może być to:

– kopia pierwszej strony rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za 2022 r. wraz z wpisanym adresem zamieszkania, opatrzonego prezentatą urzędu skarbowego, w którym zostało złożone zeznanie,

– wydruk pierwszej strony rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za 2022 r. z wpisanym adresem zamieszkania i nadanym numerem wraz z Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru, potwierdzające złożenie PIT drogą elektroniczną,

– zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzające fakt rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za 2022 r. wraz z informacją o adresie zamieszkania podatnika,

– zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzające brak obowiązku składania PIT wraz z informacją o adresie zamieszkania podatnika.

Uczniowie szkół średnich z wyłączeniem szkół policealnych oraz szkół artystycznych, urodzeni w latach 2005 i wcześniej, do wspomnianych dokumentów muszą dołączyć  legitymację szkolną podbitą na rok szkolny 2023/2024.

Z dokumentami należy się zgłosić do jednego z Punktów Obsługi Podróżnego:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– ul. Lisa Kuli 20 – od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-19:30, pierwsza i ostatnia sobota miesiąca 10:00-14:30,

– ul. Targowa 1 – od poniedziałku do piątku 7:00-14:30,

– Centrum Handlowe Plaza, al. Rejtana 65 – od poniedziałku do soboty 10:00-17:30.

Aby wyrobić Rzeszowską Kartę Miejską należy wypełnić wniosek dostępny na stronie ebilet.erzeszow.pl lub w Punkcie Obsługi Podróżnego. Wymagane dokumenty: 

– wypełniony wniosek (papierowo bądź elektronicznie),

– aktualne zdjęcie (w formacie 35x45mm) podlegające zwrotowi po wyrobieniu RKM,

– ważna legitymacja szkolna lub inny dokument tożsamości.

W każdym POP-ie możliwe jest bezpłatne zrobienie zdjęcia. Za osobę, która nie ukończyła 16. roku życia, wniosek składa i kartę odbiera rodzic lub opiekun prawny. Składając wniosek elektronicznie, RKM można odebrać w dowolnym POP-ie.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama