Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet. Zapisy na drugą edycję

0
Reklama

Kobiety chcą czuć się bezpiecznie, dlatego chętnie korzystają z bezpłatnych szkoleń samoobrony organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. We wrześniu w Rzeszowie planowana jest kolejna edycja szkolenia. Kobiety z Podkarpacia chętnie się na nią zapisują.

 

Chociaż najbliższe zajęcia z Samoobrony Kobiet –  ogólnopolskiego projektu MON, odbędą się już w najbliższą sobotę tylko dla tych pań, które pomyślnie zakwalifikowały się do pierwszej edycji tego szkolenia, trwającego od listopada 2016 do czerwca 2017 roku, to jednak nic straconego. W planach jest przygotowanie kolejnego cyklu bezpłatnych kursów z samoobrony dla kobiet.

Zapisy na II edycją Samoobrony Kobiet w Rzeszowie trwają do 14 czerwca.  Zajęcia skierowane są do pań, które ukończyły 18 lat, posiadają obywatelstwo polskie oraz deklarują dobry stan zdrowia. Ważne jest również, aby na czas trwania szkolenia posiadały aktualne ubezpieczenie od następstwa nieszczęśliwych wypadków.

–  Nie wyznaczamy górnej granicy wiekowej. Jeśli chodzi o sprawność fizyczną, również nie wymagamy, aby ona była na bardzo zaawansowanym poziomie, ponieważ ćwiczenia, proponowane podczas szkoleń, są dostosowane do umiejętności przeciętnej Polki – dowiadujemy się w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Rzeszowie.

Podczas cyklu szkoleniowego są realizowane wszystkie chwyty i obezwładnienia z samoobrony, m.in. przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu, obrona przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem, z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy udziałem kilku napastników.

Całość poprzedzona jest rozgrzewką oraz ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Zajęcia trwają  90 minut (2 x 45 minut). W obecnej edycji Samoobrony Kobiet w Rzeszowie bierze udział około 90 kobiet z całego Podkarpacia, które zostały podzielone na trzy grupy ćwiczeniowe. Do kolejnej edycji szkolenia zapisało się już 130 kobiet.

W Rzeszowie zajęcia odbywają się w obiekcie 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich przy ul. Lwowskiej 5. Na drugą edycję kursu z samoobrony dla kobiet, której rozpoczęcie jest planowane na wrzesień br., można się zgłaszać się do kpt. Artura Chrzęszczyka, tel. 261 156 112 lub e-mail: wkurzeszow@wp.mil.pl

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: