Zdjęcie: Pixabay

Jaki wpływ na rozwój nowonarodzonego dziecka ma mleko mamy? Czym jest siara i jakie ma właściwości? Jak poradzić sobie nie zawsze łatwymi początkami laktacji? Na te i na inne pytania odpowiedzą specjaliści ze Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia podczas bezpłatnych warsztatów dla kobiet, które odbędą się 27 maja w Rzeszowie w ramach ogólnopolskiej akcji „Mlekoteka”.

Z okazji Tygodnia Promocji Karmienia Piersią, już po raz czwarty ruszy w Polsce ogólnopolska akcja „Mlekoteka”, w ramach której w całym kraju odbędą się bezpłatne warsztaty poświęcone tematowi karmienia. W tym roku wydarzenia zostaną zorganizowane w ponad 50 miejscach w Polsce, także w rzeszowskim szpitalu Pro-Familia.

– Zapraszamy wszystkie kobiety, mamy w ciąży i po porodzie. Porozmawiamy m.in. o mleku mamy, które jest bez wątpienia jednym z największych cudów natury oraz o tym, jak do karmienia się przygotować i pokonać początkowe trudności – zachęca dr Barbara Piekło, dietetyk z Pro-Familii.

Inicjatorami akcji są dwie promotorki karmienia piersią: Iza Frankowską-Olech i Iza Sztandera, które organizują projekt w imieniu Fundacji Promocji Karmienia Piersią i we współpracy z Fundacją Rodzić po Ludzku.

Spotkanie odbędzie się na sali konferencyjnej Pro-Familii przy ul. Witolda 6b – 27 maja (sobota) o godzinie 10:00. Aby wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, wystarczy na adres mailowy – redakcja@pro-familia.pl wysłać swoje imię i nazwisko. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

PROGRAM:

– Bezcenny dar – właściwości mleka kobiecego i jego wpływ na rozwój noworodka – dr Barbara Piekło, dietetyk.

– Laktacyjny debiut – trudne początki, jak dobrze zacząć? – Józefa Kołodziej, międzynarodowy certyfikowany konsultant laktacyjny.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama