Charming senior man and woman reading documents at their house

Do 25 lipca trwają zgłoszenia do warsztatów dziennikarskich dla osób 60+. Warsztaty w Rzeszowie potrwają dwa dni i będą darmowe.

Warsztaty organizuje stowarzyszenie „Manko” i redakcja „Głosu Seniora”. Odbędą się one w ośmiu miastach na terenie całej Polski, w tym także w Rzeszowie.

– Warsztaty mają na celu aktywizowanie osób starszych, zwiększenie frekwencji seniorów w przestrzeni publicznej poprzez ich obecność w mediach oraz propagowanie prospołecznej postawy wśród osób 60+ – wyjaśnia Karolina Kociołek ze stowarzyszenia „Manko”.

Organizatorzy warsztatów uważają, że osoby starsze, które są na emeryturze, wcale nie muszą rezygnować z aktywności społecznej. Celem warsztatów jest także odbudowa zaniedbanego dialogu międzypokoleniowego.

O tyle jest to istotne, że od dwóch dekad populacja osób 60+ nieustająco rośnie. W Polsce stanowi dziś 22 proc. społeczeństwa. W 2030 r. odsetek ten wzrośnie do 28 proc., a w 2050 r. wyniesie aż 39 proc.

Organizatorzy warsztatów dziennikarskich planują wydanie lokalnych edycji „Głosu Seniora” (rzeszowskiej i krakowskiej) a także lokalnych wkładek z tekstami uczestników szkoleń w ogólnopolskich „Głosach Seniora”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Bezpłatne warsztaty w Rzeszowie odbędą się w dniach 26-27 lipca w ratuszu. Łącznie przewidziano 12 godzin zajęć. Uczestnicy szkolenia mogą liczyć też na darmowy poczęstunek. Ich teksty będą opublikowane w rzeszowskim „Głosie Seniora”.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają w godzinach 9:00-16:00 do 25 lipca pod numerami telefonu: 12 429 37 28 lub 508 867 656. Można zgłosić się również mailowo (glos.seniora@manko.pl). Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu ASOS na lata 2014-2020.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama