Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Po raz trzeci dzieci w wieku 9-13 lat mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z programowania, które organizuje rzeszowska firma Ailleron. Odbędą się one w sobotę (26 listopada). Trwają zapisy.

Warsztaty w ramach Scratch Academy odbędą się w siedzibie Ailleron przy ul. Litewskiej 10. Motywem przewodnim sobotnich zajęć będzie zabawa z duchami. Najmłodsi stworzą grę z elementami Halloween. Możliwości jakie daje edukacyjny język programowania Scratch pozwoli uczestnikom na stworzenie gry, która umożliwi porównywanie i poprawianie własnych wyników czasowych.

Dodatkową zaletą tworzonych gier będzie sterowanie głosem, które dzieci wykorzystają do straszenia „wirtualnych” duszków. W dalszej części warsztatów  organizatorzy przewidzieli zadanie utworzenia edukacyjnego mini-quizu, praktycznego programu do wykorzystania na zajęciach szkolnych, oraz budowę gamepadów z ciastoliny przy pomocy zestawów makey-makey.

Decyzja o zorganizowaniu warsztatów po raz trzeci to efekt zainteresowania, jakie wzbudziły poprzednie edycje Scratch Academy. Organizatorom zależy na tym, by nadal rozpowszechniać wśród rodziców i ich pociech zasadność nabywania od najmłodszych lat umiejętności programowania. Dzieci zdobytą wiedzę mogą wykorzystać potem w praktyce. Wszystko w oparciu o edukacyjny język programowania Scratch stworzony przez Mitchela Resnicka, naukowca z MIT.

– Scratch Academy to nie tylko edukacja, ale także świetna zabawa. Każde zajęcia zaprojektowane są w taki sposób, aby uczestnicy bez względu na poziom zaawansowania, mogli zrealizować zaproponowany temat projektu. Z przyjemnością obserwujemy, jak szybkie efekty wykonanej pracy są źródłem radości oraz wpływają na wzrost motywacji dzieci do dalszej nauki programowania – tłumaczy Magdalena Krzysztoń z Ailleron.

W bezpłatnych warsztatach mogą wziąć udział dzieci w wieku 9-13 lat. Zapisy na zajęcia trwają do środy (23 listopada). Prowadzone są one na stronie ailleron.com/scratch.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: