Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Chcesz się dowiedzieć, jak tworzyć innowacyjne rozwiązania i testować stworzone koncepcje produktów i usług? Weź udział w bezpłatnych warsztatach, które w piątek i sobotę (18-19 października) odbędą się w Rzeszowie.

Pierwsza tura całodziennych warsztatów z design thinking w ramach programu “Projektanci Innowacji PFR” odbędzie się w piątek (pierwsza grupa) i sobotę (2 grupa) w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza 4 w Rzeszowie.

Podczas warsztatów wykwalifikowani trenerzy będą uczyć kreatywnego myślenia
i tworzenia innowacyjnych pomysłów. Organizatorem warsztatów jest Google, we współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju oraz Podkarpackim Centrum Innowacji.

Idea programu polega na rozwijaniu innowacji w Polsce poprzez tworzenie i rozwijanie umiejętności miękkich, szczególnie wśród osób zainteresowanych kreatywnym myśleniem, które jeszcze się uczą lub właśnie wchodzą na rynek pracy oraz osób doświadczonych, już pracujących w swoim zawodzie.

Głównymi kryteriami uczestnictwa w warsztatach są jednak chęć rozwoju i pracy nad obecnymi i przyszłymi pomysłami. Na warsztatach będzie można m.in. zapoznać się z metodą design thinking. Jak tłumaczą organizatorzy, to usystematyzowany proces rozwoju pomysłu – od początkowej idei do stworzenia prototypu.

Podczas warsztatów trenerzy pokażą, jak zidentyfikować realne problemy użytkowników, tworzyć radykalnie innowacyjne rozwiązania i testować stworzone koncepcje produktów i usług. Google chce nie tylko dzielić się doświadczeniem i metodami stosowanymi w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań i technologii, ale również pokazać, jak w praktyce wykorzystać tę metodykę.

Dodatkowo, każdy z uczestników będzie miał możliwość zapoznać się z miejscem, w którym odbędą się warsztaty. Podkarpackie Centrum Innowacji jest wyposażone w drukarki 3D, warsztat, salę komputerową z tabletami graficznymi, pracownię elektroniki czy wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz wiele innych elementów, z których studenci i uczniowie mogą korzystać za darmo.

– Efektem warsztatów ma być nie tylko zdobycie umiejętności kreatywnego myślenia. Mają one przede wszystkim pozwolić na tworzenie być może wielkich polskich wynalazków na skalę światową – mówi Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, dyrektor zarządzająca Google Polska. 

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Rejestracja trwa TUTAJ. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: