Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Czym zajmuje się współczesna biotechnologia? Jak GMO wpływa na nasze życie? – na te pytania i wiele innych odpowiedzi poznają uczniowie w wieku 15-19 lat podczas bezpłatnych warsztatów naukowych, które 13 i 14 kwietnia odbędą się w Rzeszowie.

ADAMED SmartUP Academy to cykl innowacyjnych warsztatów naukowych z zakresu przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Tegoroczna edycja zajęć ogólnopolskich zostanie zorganizowana od kwietnia do maja w czterech miastach, m.in. w Rzeszowie.

Wszystkie spotkania składać się będą z części teoretycznej oraz praktycznej pozwalającej wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę. Dla uczniów to okazja do pracy w profesjonalnych laboratoriach pod okiem wykwalifikowanej kadry specjalistów.

W ramach zajęć odbywających się na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego młodzież dowie się, czy antyoksydanty występują w żywności i czym jest stres oksydacyjny, a także co kryje się w tłuszczach oraz co to chromatografia.

Część praktyczna warsztatów odbędzie się w profesjonalnym laboratorium. Tam uczestnicy przy wsparciu doświadczonych naukowców przeprowadzą m.in. proces ekstrakcji wybranych grup związków chemicznych z powszechnie spotykanych produktów żywnościowych i poznają główne techniki służące identyfikacji gatunkowej mikroorganizmów.

Ponadto, uczniowie zaznajomią się z kolejnymi etapami izolacji i oczyszczania materiału genetycznego DNA, a także z pomocą prowadzących dokonają transformacji komórek kompetentnych Escherichia coli wektorami plazmidowymi.

Zapisy na zajęcia prowadzone są poprzez stronę adamedsmartup.pl/warsztaty-ogolnopolskie

Szczegółowe informacje znajdują się na prowly.com/55191-rzeszow-bezplatne-weekendowe-warsztaty-naukowe-dla-mlodziezy

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: