Zdjęcie: Akademia Sportu Chikara
Reklama

Niecodzienna inicjatywa rzeszowskiej Akademii Sportu Chikara. Jej instruktorzy za darmo będą szkolić w Rzeszowie osoby niewidome i niedowidzące.

Akademia Sportu Chikara podpisała z rzeszowskim oddziałem Polskiego Związku Niewidomych umowę na prowadzenie nowatorskich zajęć karate dla osób niedowidzących i niewidomych, zrzeszonych w PZN. Zajęcia są bezpłatne, nabór jest ciągły i bez ograniczeń wiekowych. Chikara zaprasza na nie zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Zajęcia odbywają się w soboty pomiędzy godz. 10:00-12:00 i prowadzone są przez sensei Piotra Ramota, stopień 2 Dan, który posiada już długoletnie doświadczenie w treningach z osobami z rożnymi rodzajami niepełnosprawności, osobami dorosłymi, jak i dziećmi już od 3. roku życia. 

Zajęcia odbywają się w Akademii Chikara w Rzeszowie na ul. Hanasiewicza 10. Zapisów należy dokonywać poprzez PZN w Rzeszowie. Od października ub. r. w Chikarze ćwiczą cztery osoby, z czego jedna jest niemal całkowicie niewiaro. Dla instruktorów karate to ogromne wyzwanie, ale także wielka satysfakcja.

– Dzięki takim zajęciom osoby niewidome i niedowidzące łamią bariery strachu towarzyszące im w życiu codziennym. Uczą się bliskiego kontaktu i obrony z przeciwnikiem, przełamują swoje obawy i przede wszystkim integrują się wspólnie. Daje im to również możliwość zdobycia nowych doświadczeń i poprawienia sprawności fizycznej – uważa Patrycja Bylak z Akademii Sportu Chikara.

To nie pierwsza bezinteresowna inicjatywa Chikary na rzecz pomocy potrzebującym osobom. Ich podopieczni uczestniczącą w takich akcjach jak „Szlachetna Paczka”, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, „Podaruj Anioła” (akcja skierowana do oddziałów onkologii dziecięcej), zbierali pieniądze na leczenie dzieci z chorobą nowotworową Fundacji Iskierka i wspieranie rzeszowskiego Hospicjum dla Dzieci.

– Ponad 200 młodych karateków ćwiczących pod okiem naszych najlepszych instruktorów, ma możliwość angażowania się w projekty charytatywne, uczące ich empatii, bezinteresowności niesienia pomocy słabszym i potrzebującym oraz uwrażliwia ich na problemy i troski innych – twierdzi Patrycja Bylak.

– Takie doświadczenia jeszcze mocniej kształtują charakter naszych podopiecznych, którzy podczas samych zajęć karate mają wpajane od podstaw zasady dobrego wychowania, współzawodnictwa, cierpliwości, szacunku i umiejętności radzenia sobie ze stresem – dodaje przedstawicielka Akademii Chikara.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: