Fot. Agata Hudomięt (Undertone) / materiały artystów
Reklama

Dobre wieści dla fanów koncertów plenerowych – 11 czerwca w ramach cyklu Estrada Studio Live w Letnim Ogródku Kulturalnym zagra duet Wczasy. Koncert bezpłatny – konieczna jest jednak rejestracja.

Koncerty, nietuzinkowe pokazy filmów, Społeczna Lemoniada – tak w dużym skrócie można opisać działalność Letniego Ogródka Kulturalnego, który powstał z inicjatywy działającego przy Estradzie Rzeszowskiej Rzeszowskiego Inkubatora Kultury.

Już 11 czerwca Ogródek startuje z atrakcjami w sezonie 2021 i choć to jeszcze nie wakacje zabierze rzeszowian na wczasy z duetem Wczasy w ramach cyklu koncertów Estrada Studio Live. Te ostatnie w sezonie jesienno-zimowym odbywały się w Estradzie Rzeszowskiej.

– Słoneczna aura sprzyja jednak wychodzeniu z muzyką na zewnątrz – twierdzą organizatorzy. 

Koncert Wczasów w Rzeszowie

Wczasy łączą polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Polskie teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty sprawiły, że o Wczasach zrobiło się głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej.

Debiutancka płyta Wczasów pt. „Zawody” podbiła serca wielu słuchaczy i recenzentów, a niektórzy odebrali ją nawet jako manifest pokoleniowy. Album trafił do różnych zestawień najlepszych polskich płyt 2018 roku. Wczasy kończą obecnie pracę nad drugą płytą.

Duet wystąpił w Rzeszowie w 2019 roku podczas Festiwalu Przestrzeni Miejskiej. Koncert w Letnim Ogródku Kulturalnym jest bezpłatny. Konieczna jest jednak rejestracja uczestników przez formularz zgłoszeniowy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama