Reklama

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, chce, by bezrobotni w mieście mogli jeździć autobusami MPK nie płacąc za bilet. Bezpłatną przejażdżkę miałyby mieć zagwarantowaną osoby jadące na rozmowę o pracę.

– Wolą prezydenta jest, by osoby bezrobotne zarejestrowane w Rzeszowie miały możliwość przemieszczania się po mieście za darmo autobusem MPK – wyjaśnia Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. – Taki bezrobotny będzie musiał mieć jednak zrobiona specjalną legitymację.

ZTM szczegóły tego pomysłu niebawem będzie omawiać z Powiatowym Urzędem Pracy. Nie ma jeszcze dokładnego planu, wg jakich zasad bezrobotni mogliby korzystać bezpłatnie z miejskich autobusów. Nie wiadomo także, jaki byłby koszt wprowadzenia darmowej jazdy przez bezrobotnych.

– Nie ma jeszcze obliczeń. Czekamy na informację z urzędu pracy, ile osób bezrobotnych jest zarejestrowanych w Rzeszowie – mówi Kowalska. – Musimy pomóc bezrobotnym. Chcemy im ułatwić przejazd np. na rozmowę o pracę w granicach miasta. A jak taka osoba znajdzie pracę w Rzeszowie, to będzie korzystała z naszych autobusów. Koszty po jakimś czasie mogą się więc wyrównać – dodaje szefowa ZTM.

Kiedy bezrobotni mogliby jeździć autobusami MPK za darmo?

– Prezydent najprawdopodobniej na najbliższej sesji zaproponuje zmianę w przejazdach MPK. Jednak wszystkie propozycje zmian w taryfach biletów przewoznika, muszą być zatwierdzane przez Radę Miasta Rzeszowa. Czekamy na decyzję radnych – wyjaśnia Marcin Stopa, sekretarz Urzędu Miasta w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

15 KOMENTARZE

  1. Lukas jakbys robil w budowlance to bys milczal. Tam albo robisz po klika lat na czarno bo NIKT Ci umowy nie da albo masz smieciowke bez przyszlej emerytury i sobie sam oplacasz skladki zusowski . Ale pewnie jestes jakims pierdzistolkiem urzednikiem co dostaje pieniadze z pieniedzy podatnika? A prace zaczyna od sprawdzenia fejsa i naszej klasy?

  2. Poprosze panow z regionalnej tvp zeby na glosowanie pofatygowali sie z kamera. Ludzie musza wiedziec ktoty z politykow odwazy sie glosowac pzeciwko bezrobotnym.

  3. W końcu jakiś naprawdę logiczny i ułatwiający ludziom życie pomysł! Mam nadzieję, że przejdzie!!!! Chociaż raz w życiu urzędnicy wpadli na dobry pomysł. Brawo Rzeszów!

  4. To jest uczciwe. Jak ktos nie pracuje i nie zarabia a szuka prace to dzis tylko rower albo piechota. Tylko ile km da zrobic osoba po 50? A rower tylko dobry na pogode. A u nas leje i zimno ponad polowe roku. Jesli to przejdzie pochwale pierwszy raz w zyciu urzednikow. To idzie w dobra strone jesli Ci co maja prace mysla o Tych co jej szukaja

Comments are closed.