Reklama

Już w najbliższą sobotę (22 listopada) w Rzeszowie odbędzie „Biała Sobota” dla słuchu”. Osoby mające problemy ze słuchem będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich.

„Biała Sobota dla słuchu” w Rzeszowie odbędzie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Chopina 2, (3. piętro, pokój 20) w godz. 9:00-15:00.

W ramach akcji organizowanej przez portal Razemdlasluchu.pl osoby mające głęboki ubytek słuchu (powyżej 60 dB) oraz pacjenci, którym aparat słuchowy już nie pomaga, będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich.

Do dyspozycji pacjentów będzie lekarz otolaryngolog oraz inżynier kliniczny, który pokaże dostępne możliwości powrotu do świata dźwięków. Pacjenci z głębokim niedosłuchem oraz ci, którym nie wystarcza już aparat słuchowy, mogą liczyć na implanty słuchowe.

Operacja wszczepiania implantu słuchowego nie jest skomplikowana i co najważniejsze – jest w 100 proc. refundowana ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Pacjent nic nie płaci, kwalifikacja, operacja wszczepienia oraz samo urządzenie są refundowane przez NFZ, który uznał te metodę jako najskuteczniejszą formę pomocy osobom niesłyszącym.

Pierwszym krokiem do uzyskania implantu słuchowego są specjalistyczne badania. Mieszkańcy Rzeszowa i okolicznych miejscowości będą mieli okazję wykonać je bezpłatnie w najbliższą sobotę

Na konsultacje należy umówić się telefonicznie pod numerem ogólnopolskiej infolinii „Razem dla słuchu”: 22 3333 000.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: