30-letni Łukasz Parszczyński z Warszawy wygrał rzeszowski „Bieg na Piątkę”. Najlepszą kobietą była 27-letnia Izabela Trzaskalska z Tarnopola.

[Not a valid template]

W sobotnim „Biegu na Piątkę” w puchar prezesa Pratt & Whitney wzięło udział 412 zawodników, w tym 152 kobiety. Większość z nich biega amatorsko. Najmłodszy uczestnik miał 15 lat, najstarszy – 66. Na starcie stanęli nie tylko polscy zawodnicy, ale także z Kenii, Ukrainy i Białorusi.

– Mieliśmy o ponad 100 uczestników więcej niż w zeszłym roku – cieszył się Mirosław Wierzbicki z biura organizatorów „Biegu na Piątkę”.

Zawodnicy w południe wystartowali sprzed galerii Millenium Hall. Pobiegli ulicami Kopisto, Trasą Zamkową, Kilara, Podpromie, Lenartowicza, Chodkiewicza, Hetmańską, Wincentego Pola, bulwarami nad Wisłokiem. Meta także była pod Millenium Hall.

5-kilometrowy dystans najszybciej pokonał Łukasz Parszczyński z Warszawy, który bieganie trenuje w klubu sportowym „Podlasie” z Białegostoku. Czas Parszczyńskiego to 14 min i 10 s. W nagrodę otrzymał, oprócz okolicznościowego pucharu, tysiąc złotych.

Drugie miejsce zajął Henry Kemboi z Kenii z czasem 14 min i 18 s. (700 zł nagrody).Trzeci był Szymon Kulka z miejscowości Ropa (14 min. i 27 s). Za najniższe miejsce na podium otrzymał 600 zł.

Finansowo nagradzanych było pięć pierwszych miejsc.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wśród kobiet najlepsza była Izabela Trzaskalska z Terespola, wicemistrzyni Polski w biegu na 5 km. Trzaskalska w ogólnej klasyfikacji zajęła 14. miejsce z czasem 16 min. i 16 s. Druga na mecie wśród kobiet była Iryna Somara z Białorusi (15. miejsce w całym biegu – 16 min. i 19 s.).

– To bardzo dobrze zorganizowany międzynarodowe zawody. W Rzeszowie biega się bardzo przyjemnie. Cieszę się, że mogłam tu przyjechać – mówiła Iryna Somara.

Na trzecim miejscu uplasowała się Zita Kacser z Węgier (17. miejsce w ogólnej klasyfikacji – 16 min. i 29 s.). Tuż za nią na metę wbiegła reprezentantka olimpijska Matylda Kowal z Rzeszowa (16 min. i 36 s.). – To świadczy o tym, jak wysoki był poziom imprezy – uważa Mirosław Wierzbicki.

W kategorii najlepszy Polak/Polka wręczono nagrody po 700, 500 i 400 zł. Nagrodami dla poszczególnych kategorii wiekowych były również bony na zakupy w sklepach w Millenium Hall o wartościach 300, 200, 100 zł. Szczegółowe wyniki „Biegu na Piątkę” możecie sprawdzić TUTAJ.

W niedzielę kolejna impreza biegowa w Rzeszowie, tym razem Maraton Rzeszowski. O utrudnieniach w ruchu możecie przeczytać TUTAJ, a TUTAJ o zmianach w rozkładzie jazdy autobusów MPK.