Zdjęcie: Materiały WSPiA

Do 15 marca można się zgłaszać do udziału w II Biegu Charytatywnym na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, który organizują studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. 

Ponad 150 osób zgłosiło się do II Biegu Charytatywnym pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na hospicjum zbiera”, który odbędzie się w niedzielę (22 marca). Imprezę organizują studenci WSPiA, działający w Klinice Przedsiębiorczości: Filip Duda, Kamila Czarnota, Anastazja Wójcik, Monika Niekurzak, Klaudia Kluz, Kamila Pajura, Piotr Kistela.

 – Aby więcej osób mogło uczestniczyć w biegu, termin zgłoszeń został przesunięty. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy do niedzieli, 15 marca, wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz wpłacić minimum 50 zł – wyjaśnia Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA. 

Formularz zgłoszeniowy i regulamin biegu znajdziecie na www.bieg.wspia.eu oraz na fanpage’u biegu na Facebooku. W biegu może wystartować maksymalnie 499 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat.

Wszystkie wpłaty dokonywane są bezpośrednio na konto Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, a zebrane pieniądze pomogą nieuleczalnie chorym dzieciom, które każdego dnia wymagają rehabilitacji i ciągłej opieki. Uczestnicy biegu otrzymają specjalną koszulkę biegową, medal oraz dyplom.

W ubiegłym roku biegacze przekazali na rzecz Hospicjum prawie 10 tys. zł. Pomogło to w zakupie m.in. sprzętu rehabilitacyjnego, koncentratorów powietrza, czy emulgatorów tlenu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Uczestnicy II Biegu Charytatywnego wystartują o godz. 12:00. Rozgrzewka o 11:40. Biegacze będą mieli do pokonania 5-kilometrową trasę. Start i meta na terenie kampusu WSPiA. Później trasa przebiegać będzie przez ul. Pigonia, al. Rejtana, ul. Wierzbową do mostu Narutowicza i dalej bulwarami nad Wisłokiem aż do kładki pieszo rowerowej.

Stamtąd uczestnicy biegu wrócą drugą stroną Wisłoka do ul. Wierzbowej i do kampusu WSPiA. Na koniec przewidziano rozdanie nagród oraz „Piknik Rodzinny” w ogrodach uczelnicy. 

Bieg organizowany jest w ramach platformy projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii”. To połączenie zdobywania wiedzy praktycznej z działalnością charytatywną.  Wydarzenie odbywa się pod patronatem i przy wsparciu prof. Jerzego Posłusznego, rektora WSPiA.

Oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama