Reklama

Cztery zespoły zagrają w najbliższą niedzielę (31 lipca) na bulwarach w Rzeszowie podczas Bike Music Fest, który jest częścią II Rajdu Rowerowego „Dolina Strugu”. Koncert jest bezpłatny. Patronuje mu Rzeszów News.

[Not a valid template]

 

Bike Music Fest odbędzie się po zakończeniu Rajdu „Dolina Strugu”, którego uczestnicy pokonają 60-kilometrową trasę. Wystartują o godz. 12:00 sprzed Ośrodka Sportów Wodnych „Marina” nad Wisłokiem w Rzeszowie.

Przez cały dzień w „Marinie” odbywać się będą także pokazy i zabawy rowerowe, konkursy z nagrodami dla dzieci, gry. Będzie można także skorzystać z konsultacji serwisowej. Więcej o samym Rajdzie pisaliśmy TUTAJ.

Na podsumowanie rowerowych atrakcji na terenie „Mariny” odbędzie się część koncertowa – Bike Music Fest. Zagrają cztery zespoły.

Jednym z nich jest Simple Pleasures, założony w 2015 r. w Krakowie przez trzech przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki i dobrej zabawy. Członkowie zespołu sami o sobie mówią, że ich muzyka jest połączeniem rocka i bluesa z punkową energią i dekadentyzmem. Zespół tworzą: Igor Łucykow, Marcin Piech i Kuba Jaworski.

Na bulwarach będzie można również usłyszeć rzeszowski The Freeborn Brothers. To wesoła grupa trzech muzyków, dla których melodia i energia znaczą więcej niż cokolwiek innego. Sami określają się jako „spontaniczna orkiestra” i zapewniają, że rozbawianie publiczności to ich ulubione zajęcie.

Ich kompilacja gatunków od tanecznego gypsy, przechodzi przez punk, rockabilly a nawet trash metal. Chłopaków nie można jednak zaszufladkować w jednym gatunku muzycznym, nie kryjąc z tego powodu dumy.

Podczas Bike Music Fest zagra także krakowski Bass Astral & Igo. To projekt chłopaków z Clock Machine – producenta Kuby Tracza i wokalisty Igora Walaszka. W przerwach pomiędzy rockowymi uderzeniami wpadli na pomysł, aby spróbować trochę electro. Wyszła petarda. Połączenie muzycznych zdolności Kuby z charakterystycznych wokalem i charyzmą Igora zaowocowało niesamowitym imprezowym brzmieniem.

Warto będzie również zobaczyć Gypsy and the Acid Queen. To pseudonim Kuby Jaworskiego z Krakowa, który wykorzystując technikę loopowania dźwięków gitary, instrumentów elektronicznych i wokalu, sam tworzy brzmienie całego zespołu. Oniryczne melodie w połączeniu z psychodeliczno-bluesowym brzmieniem gitary, owiane lekko mistycznym głosem, opowiadającym historię nie z tego świata.

Bike Music Fest rozpocznie się o godz. 18:00. Wstęp wolny. Całej imprezie patronuje Rzeszów News. Jej organizatorami są: Rzeszowski Klub Sportowy Sport-Partner oraz Regionalne Towarzystwo Rolno-Przemysłowe “Dolina Strugu”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.p;

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: