Fot. Patryk Ogorzałek / Rzeszów News. Na zdjęciu rzeszowski e-bilet
Reklama
Już wkrótce nie trzeba będzie stać w kolejkach, aby kupić bilet miesięczny i w pełni wykorzystać go na przejazd miejskimi autobusami w Rzeszowie, niezależenie od dnia, w którym się go kupi. 

Od dłuższego czasu pasażerowie MPK zastanawiają się, dlaczego w Rzeszowie nie można kupować biletu miesięcznego w dowolny dzień miesiąca, by wykorzystać go przez cały okres, np. od 20 września do 19 października. W tej chwili jest tak, że bilet miesięczny jest ważny do końca każdego miesiąca. 
 
Skutek? W ostatnich dniach każdego miesiąca do Punktów Obsługi Podróżnych Zarządu Transportu Miejskiego są ogromne kolejki pasażerów, którzy chcą doładować Rzeszowską Kartę Miejską, by z pierwszym dniem każdego miesiąca korzystać z biletu miesięcznego.
 
Czasami ten obrazek przypomina kolejki rodem z PRL. Ci co bardziej uświadomieni, bilety doładowują przez internet. Ale nie kolejki są największym problemem, tylko brak możliwości kupowania biletu w dowolny dzień z gwarancją wykorzystania go przez cały miesiąc.  
 
„Bilet sieciowy kupiony 11 września jest ważny tylko do 30. Skoro to bilet miesięczny, to powinien być ważny miesiąc, czyli do 10 października, a nie w rzeczywistości 2/3 miesiąca. Dlaczego ZTM Rzeszów nie daje wyboru okresu, w którym ma być ważny?” – pyta w liście do naszej redakcji pan Piotr, Czytelnik Rzeszów News. 
 
Twierdzi, że taki wybór dostają pasażerowie MKS-u – konkurenta MPK. „Dlaczego będąc na urlopie klient musi płacić za okres, w którym nie korzysta z biletu? Byłoby to udogodnienie dla wielu osób, które dostają wypłatę 6. każdego miesiąca i dopiero wtedy mają pieniądze na zakup biletu miesięcznego” – twierdzi pan Piotr. 
 
Zarząd Transportu Miejskiego o tych niedogodnościach wie i – jak się okazuje – zmiany w kupowaniu biletu miesięcznego mają wejść w życie jeszcze w tym roku. – Mamy nadzieję, że projekt uchwały zmieniającej zasady sprzedaży biletów zostanie przygotowany na listopadową sesję Rady Miasta – mówi Ewelina Ślęzak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie. 
 
Zmiany, które właśnie będą polegały na tym, że nie będzie wymogu wykorzystania biletu do końca każdego miesiąca, muszą bowiem zatwierdzić jeszcze radni miejscy. Jeżeli tak się stanie, to kupowanie biletu na cały miesiąc w dowolny dzień powinno zacząć obowiązywać najpóźniej od grudnia.
 
Od podjęcia uchwały jest potem 14 dni na opublikowanie jej w dzienniku urzędowym wojewody podkarpackiego. Wówczas może ona wejść w życie.
 
(ram)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

11 KOMENTARZE

 1. Drogie Dziecko! W Rzeszowie u władzy jest czerwony Tadeusz ze swoją ekipą, ale spokojnie wszystkiego się dowiesz na lekcjach WOSu (nie mylić z WOŚPem) w liceum.

 2. Od wielu lat się zastanawiam dlaczego funkcjonuje takie dziwne rozwiązanie że od 1 do 31 dnia miesiąca a nie przez OKRES jednego miesiąca obowiązują te bilety. Przecież to bez sensu i wyklucza się z wszelką elastycznością i jest niewygodne dla pasażerów. Jakoś dużo mniej rozwinięty Przemyśl ma od zawsze takie rozwiązanie, od kiedy pamiętam. Tam się da to dlaczego nie da się tutaj? Najwyraźniej wybory są motorem wszelkich zmian. Gdyby nie one, miasto stałoby w miejscu dłużej niż te 4 lata.

 3. Rzeszów jak zwykle 100 lat za murzynami… Dobre pytanie co ZTM pod przewodnictwem tow. Kowalskiej robił przez 4 ostatnie lata?
  A w kolejce stać nie trzeba, bilet można doładować w biletomacie stacjonarnym (o ile działa)

 4. IDĄ WYBORY TO u KOWALSKIEJ i TADZIA NAGLE DA SIĘ WSZYSTKO – darmowe bilety, możliwość kupienia biletu od dowolnego dnia nie dajmy się nabrać a gdzie ZTM był przez 4 lata.
  TEJ EKIPIE NALEŻY ŁADNIE PODZIĘKOWAĆ – czas na zmianę

 5. Raz byłam w punkcie, żeby doładować kartę. Pomijam tłumy czekające w kolejne, jedną babkę w okienku. Kiedy jedna z oczekujących miała jakiś problem i wywiązała się awantura, kobieta z ZTM położyła karteczkę że idzie na przerwę, wcześniej wyłączając klimatyzację w pomieszczeniu. Był to koniec lipca a w środku była jak w łaźni. Od tego czasu doładowuję w biletomatach. Omijają mnie takie atrakcje.

 6. Ja kupuję bilet sieciowy zawsze po wypłacie na następny kolejny miesiąc i nie wiem co to są kolejki. A co do pomysłu ważności biletu przez kolejne 30.dni od dnia zakupu to jestem ZA!

 7. Bardzo dobrze – wsioki co tak strasznie wojują przed przyłączeniem do Rzeszowa niech płacą, skoro u nich taki dobrobyt i niższe podatki to pewnie ich stać!!!!!

Comments are closed.