Reklama

„Siostrunie” w reż. Jana Szurmieja i „Mój boski rozwód” w reż. Grzegorza Mrówczyńskiego będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę (21 maja) w rzeszowskim Teatrze im. W. Siemaszkowej w ramach akcji „Bilet za 400 groszy”. Tylko 400 gr. trzeba wydać, aby zobaczyć te spektakle.

[Not a valid template]

 

21 maja teatry publiczne w całym kraju zagrają swoje spektakle w ramach organizowanej już po raz drugi akcji „Bilet za grosze”. W ubiegłym roku jego cena (250 groszy) nawiązywała do okrągłej rocznicy istnienia teatru publicznego w Polsce.

W tym roku akcja odwołuje się z kolei do rocznicy śmierci dramatopisarza wszechczasów – Williama Shakespeare’a. Bilety w specjalnej cenie 400 groszy (4 zł) będzie można kupić osobiście w kasach teatrów. Sprzedaż już się rozpoczęła.

Dwa spektakle

W rzeszowskim Teatrze im. W. Siemaszkowej w ramach akcji w sobotę będzie można zobaczyć aż dwa znane i lubiane spektakle: na Małej Scenie „Mój boski rozwód” (godz. 18:00) i na Dużej Scenie „Siostrunie” (godz. 20:00).

„Mój boski rozwód” to szalenie dowcipna, błyskotliwa i inteligentna komedia o miłości, i zdradzie, o przyjaźni i seksie, o przemijaniu i radości życia, o kobiecych tęsknotach i odwiecznych problemach w stosunkach damsko-męskich.

Pełne humoru, ale i życiowej mądrości teksty, zabawne sytuacje, momenty zaskakujące, śmieszne i wzruszające sprawią, że popatrzycie na swoje życie zupełnie inaczej.

„Siostrunie” to show w stylu Las Vegas w wykonaniu zakonnic. Tancerki w habitach śpiewają o swoich pasjach, życiowych wyborach oraz o codzienności konwentu. Przebojowe Siostrzyczki łamią stereotypy i bawią się konwenansami oraz nawiązują bliski kontakt z publicznością.

Musical idealny dla fanów czarnego humoru, bez złośliwości na temat kościoła. Sztuka została przetłumaczona na 26 języków i odniosła spektakularny sukces w kilkudziesięciu krajach świata – „Siostrunie” mają własną stronę internetową i swoje fankluby.

W Polsce „Siostrunie” do swojego repertuaru wprowadzały najbardziej znane sceny muzyczne – Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Gdyni „Siostrunie” to absurdalny spektakl, łamiący wszelkie konwenanse i stereotypy. Trwa 150 minut (1 przerwa).

Grosze grają role

Na spektakle grane w ramach akcji „Bilet za 400 groszy” jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety.

Pomysłodawcą i koordynatorem „Biletu za grosze” jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ubiegłym roku na widowniach 100 polskich teatrów zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

W tym roku do akcji przyłączyło się 90 teatrów publicznych z całej Polski.

– Zależało nam na tym, aby w wyjątkowym roku dla polskiego teatru otworzyć się na nową publiczność i zaprosić ją do miejsca, które ma w Polsce szczególne znaczenie. W swojej historii teatr wielokrotnie udowadniał – zwłaszcza w momentach najtrudniejszych – że jest przestrzenią wspólną, przestrzenią, w której szczerze dyskutuje się o sprawach najważniejszych – wskazuje Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego.

Akcji „Bilet za 400 groszy” towarzyszy hasło „Grosze grają rolę”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: