Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Reklama

66 i 36 zł – tyle kosztują bilety wakacyjne na przejazdy autobusami MPK w Rzeszowie. Do zakupu biletów zachęca Zarząd Transportu Miejskiego.

W tym roku bilety wakacyjne potaniały. W poprzednich latach kosztowały 70 zł (na dwa miesiące) i 40 zł (na jeden miesiąc). ZTM doszedł do wniosku, że ceny można obniżyć. Dwumiesięczny bilet kosztuje 66 zł, miesięczny – 36 zł.

Bilet wakacyjny przysługuje dzieciom, młodzieży szkolnej do 21. roku życia i studentom studiów stacjonarnych. Bilet jest ważny na okres od 1 lipca do 31 sierpnia. Obowiązuje od godz. 5:00 do 23:00 we wszystkie dni miesiąca.

Aby wyrobić bilet wakacyjny trzeba mieć przy sobie ważną legitymację szkolną lub studencką i aktualne zaświadczenie z uczelni lub inny dokument stwierdzający dzienny tryb studiowania.

Bilet wakacyjny uprawnia do nielimitowanych przejazdów wszystkimi liniami na całej ich trasie, także poza granicami administracyjnymi Rzeszowa.

– Jest to najtańsza możliwość nieograniczonego poruszania się po mieście i okolicach wygodnymi i klimatyzowanymi autobusami komunikacji miejskiej – zachęca ZTM.

Bilety można kupować wyłącznie w Punktach Obsługi Podróżnego ZTM  w Rzeszowie przy ul. Grottgera 22,  ul. Lisa Kuli 20, ul. Targowej 1, w Galerii Nowy Świat przy ul. Krakowskiej 20, Centrum Handlowym Plaza  przy al. Rejtana 65 i ul. Trembeckiego 3.

Od 1 lipca wchodzi w życie nowy cennik biletów MPK. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj koniecznie! Nowe osiedle w Rzeszowie – domy energooszczędne i inteligentne

mila_02_gotowy

Reklama