Tegoroczne wakacje w Rzeszowie będą nie tylko słoneczne, ale również… kolorowe. Stolica Podkarpacia będzie jednym z miast, do którego  zawita Festiwal Kolorów.

Festiwal Kolorów to zabawa dla ludzi w każdym wieku. Od 2013 roku jest organizowana w różnych miastach naszego kraju. Polega ona na jednorazowym wyrzucie w powietrze kolorów holi. Wówczas tworzy się nad tłumem barwna chmura, która po chwili opada, kolorując uczestników. W tym momencie zaczyna grać wesoła muzyka, a tłum rzuca się w wir zabawy.

– Impreza każdorazowo jest filmowana i fotografowana dosłownie z każdej strony. Nad uczestnikami latają drony z kamerami, uczestnicy mają mini kamerki na wysięgnikach, a specjaliści walczą o jak najlepsze ujęcia – informują organizatorzy Festiwalu Kolorów.

Oprócz kolorowej zabawy, uczestnicy imprezy będą mogli wygrać gadżety oraz różnego rodzaju drobiazgi. Nie zabraknie pysznych smakołyków i zimnych napojów. A do tego organizatorzy przewidują atrakcje w postaci baniek mydlanych, malowanie twarzy czy zabawę w lunaparku.

Pomysłodawcy Festiwalu zapewniają również, że kolory holi używane podczas imprezy są z naturalnych składników, które nie podrażniają skóry. A do tego można je łatwo usunąć z ciała i ubrania

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Festiwal Kolorów w Rzeszowie odbędzie się  23 lipca o godz. 16:00 na bulwarach nad Wisłokiem.

Warto też wspomnieć, że choć oficjalny Festiwal Kolorów dotrze w tym roku po raz pierwszy do Rzeszowa, to jednak studenci mieli w maju 2015 r. swój własny festiwal – Colour it!, który odbył się w ramach KultURaliów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zdjęcia z tej imprezy możecie zobaczyć TUTAJ.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama