Zdjęcie: Pixabay

Przedstawiciele ZUS, KRUS, państwowej inspekcji pracy oraz powiatowego urzędu pracy odpowiedzą na pytania mieszkańców. Spotkanie z ekspertami w Urban Lab Rzeszów. 

Między innymi o tym, jak i po co zgłosić się do ZUS, jak zyskać ulgę w składkach i tzw. ulgę na start, a także jak otrzymać wsparcie z tarczy antykryzysowej opowiedzą w czwartek (18 listopada) między godz. 10:00 a 14:00 eksperci z rzeszowskich placówek. 

– Podczas spotkania poruszane będą również zagadnienia związane ze stosunkiem pracy, w tym zawierania i rozwiązywania umów o pracę. Omówione zostaną także rodzaje umów o pracę oraz najważniejsze przepisy kodeksu pracy – przekazuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Na pomoc ekspertów mogą też liczyć rolnicy. Jednym z punktów spotkania jest „ubezpieczenie społeczne rolników a prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej”. 

– Eksperci wyjaśnią ponadto, jak uzyskać refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej – dodaje Gernand. 

W godzinach spotkania w specjalnie wydzielonej strefie PUE ROOM możliwe będzie potwierdzenie profilu zaufanego oraz założenie konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

– Dodatkowo z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie promować będą dotacje jako jedną z form instrumentów rynku pracy – zapowiada Artur Gernand. 

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama