Prace m.in. Franciszka Starowieyskiego, Magdaleny Abakanowicz, Zdzisława Beksińskiego i Jacka Hazuki można podziwiać na pasażach Millenium Hall w Rzeszowie i we wnętrzach hotelu Hilton Garden Inn. Będzie je można kupić podczas licytacji 30 marca. Pod młotek pójdzie aż 317 prac. 

[Not a valid template]

Prace w Millenium Hall i hotelu Hilton można oglądać do 29 marca. – Na wystawy pt: „Bliźniemu swemu…”, kontynuowane od ponad 24 lat, udaje się zgromadzić dzieła najwybitniejszych polskich artystów, którzy  –  dzieląc się swoim sercem i talentem  – dają najuboższym rzecz najcenniejszą:  chleb i wiarę w drugiego człowieka, nadzieję i siłę do podjęcia kolejnej próby walki o swoje życie – wyjaśnia Emil Jurkiewicz, kurator wystawy.

317 prac przekazanych fundacji przez 288 artystów można zobaczyć do 29 marca. Są one wyeksponowane na pasażach w CKH Millenium Hall oraz w hotelu Hilton Garden INN. Tam też 30 marca o godz. 10. odbędzie się wielka ich licytacja. Fundacja spodziewa się dużego zainteresowania, ponieważ prace były wcześniej wystawiane w warszawskiej Zachęcie, Gdańsku, Wrocławiu i Katowicach. Na aukcje wystawione są dzieła przedstawiające współczesne malarstwo polskie. Wśród prac są m.in. dzieła Franciszka Starowieyskiego, Eugeniusza Geta – Stankiewicza, Zdzisława Beksińskiego, Mirosława Bałki, Edwarda Dwurnika, prace Magdaleny Abakanowicz, Józefa Hałasa czy Jacka Hazuki.

Aukcja „Bliźniemu swemu” organizowana jest w Rzeszowie od 1990 r., co dwa lata. Jej organizatorem jest rzeszowska fundacja o tej samej nazwie. Cały dochód ze sprzedaży dzieł sztuki przeznaczony zostanie na rzecz biednych i bezdomnych, którymi opiekuje się Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta istnieje od 1981 r. Prowadzi na terenie kraju ponad 100 placówek (domy dla bezdomnych, hospicja, domy dziecka); wydaje dziennie kilkadziesiąt tysięcy darmowych posiłków. Jednym ze sposobów zdobywania funduszy na działalność są aukcje charytatywne organizowane przez Fundację „Bliźniemu swemu”.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama