Boeing 737 MAX 8 w barwach PLL LOT po raz pierwszy zawitał w Jasionce

Reklama

Niecodzienna wizyta na podrzeszowskim lotnisku w Jasionce. W sobotę pojawił się na nim Boeing 737 MAX 8, najnowocześniejszy samolot wąskokadłubowy świata.

 

O sobotniej „wizycie” MAX-a w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT poinformował nas Grzegorz Więcek z EPRZ SPOTTERS. „Wykonywał lot na trasie Warszawa – Rzeszów” – napisał. Boeing 737 MAX 8 to najnowsze „dziecko” Boeinga. LOT jest pierwszą linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, która ma ten samolot w swojej flocie.

Nasz narodowy przewoźnik zamówił u Boeinga łącznie sześć MAX-ów, które do LOT-u mają trafić do końca 2019 roku. Z kolei do 2020 roku przewoźnik zakłada, że będzie posiadał co najmniej 15 MAX-ów do obsługi połączeń średniego i krótkiego zasięgu. 

Nowy MAX na pokładzie ma 186 foteli w trzech klasach: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej. Z tyłu każdego fotela znajdują się gniazdka elektryczne i wejścia USB. Wnętrze kabiny pasażerskiej zostało zbudowane w formule Boeing Sky Interior opartej o rozwiązania zastosowane w dreamlinerach.

W kabinie znajdują się nowe, ergonomiczne schowki i oświetlenie LED umożliwiające zmianę natężenia i barwy światła. W kuchni znajdą się m.in. piekarniki konwekcyjne, chłodziarki i ekspres do kawy.

Władze LOT-u twierdzą, że MAX jest znacznie cichszy, bardziej wydajny i przyjazny dla środowiska, niż jakikolwiek inny dostępny na rynku samolot tej klasy.

O „wizycie” MAX-a na podrzeszowskim lotnisku poinformował również Port Lotniczy w Jasionce. MAX-a na zdjęciu uwiecznił też Tomasz Kuśnierz z EPRZ Spotting Team. Przy okazji zrobił również zdjęcia Bombardiera CRJ-900LR linii Lufthansa już w nowych oficjalnych barwach.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama