Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Boeing Distribution Services, dostawca części i usług lotniczych, przeniesie się z ulicy Załęskiej w Rzeszowie do Panattoni Park Rzeszów, w sąsiedztwie lotniska w Jasionce.

BDS wynajął 3000 m kw. w Panattoni Park Rzeszów Airport III. Firma będzie mogła składować ponad dwukrotnie większą liczbę części niż dotychczas przy ulicy Załęskiej – w sumie blisko 50 tysięcy. Spełni też specyficzne wymagania swoich kontrahentów. Szybkość w realizacji zamówień ma zapewnić sąsiedztwo z autostradą A4 i drogą ekspresową S19.

– Obiekty dla branży lotniczej wymagają spełnienia bardzo wysokiego standardu warunków składowania. Postawił na nas jeden z największych graczy w branży – podkreśla Krzysztof Głut, menedżer w Panattoni.

Ogromny potencjał 

BDS współpracuje z ponad 200 polskimi klientami z sektorów lotnictwa wojskowego i cywilnego. Rafał Stępnowski, dyrektora z Boeinga, podkreśla, że Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków firmy w Europie.

– Popyt na lotnictwo komercyjne ponownie rośnie – przekonuje Stępnowski. 

Transakcję wynajęcia powierzchni w Panattoni Park Rzeszów dla Boeing Distribution Services koordynowała firma doradcza Cushman & Wakefield. Jej zdaniem region rzeszowski jest obecnie jednym ze wschodzących rynków magazynowych w kraju.

– Czołowi deweloperzy i inwestorzy dostrzegają jego ogromny potencjał – wśród nich również Boeing – twierdzi Konrad Jacewicz z Cushman & Wakefield.

Finał jeszcze w tym roku 

Panattoni Park Rzeszów Airport III powstaje w sąsiedztwie lotniska w Jasionce. Kompleks docelowo osiągnie ponad 67 tys. m kw. Będzie się składał z trzech budynków, a pierwsze dwie hale o powierzchni łącznej 33 tys. m kw. powstaną w trzecim kwartale br.

Hale powstaną z myślą o firmach z różnych sektorów – od logistyki, przez produkcję i przemysł, po e-commerce.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.l

Reklama