Reklama

Model boeinga 767 z klocków Lego, który powstał w Politechnice Rzeszowskiej, został sprzedany za 4250 zł na aukcji internetowej w ramach 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kupił go Rafał Szymański, menedżer projektu „Największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego”. Wystawa przemierza największe miasta Polski. Zajmuje powierzchnię ponad 500 m kwadratowych, a do jej stworzenia zużyto ponad 1 mln klocków Lego.

Samolot nowemu właścicielowi oficjalnie przekazał prof. Marek Orkisz, rektor Politechniki Rzeszowskiej. Pieniądze z licytacji  to dar uczelni dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomogą sfinansować zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki seniorów.

Repliki boeinga, jakim na Okęciu lądował kapitan Tadeusz Wrona, nie udało się sprzedać za pierwszą cenę – 7 tys. złotych. Okazała się zbyt wysoka.

Zbudowany w Politechnice Rzeszowskiej boeing 767 z 7,5 tysiąca klocków Lego opuścił już uczelnię. W ciągu najbliższych dwóch lat samolot będzie można obejrzeć w ponad  30 największych miastach Polski.  Bezpośrednio z Rzeszowa został przetransportowany do Łodzi. Na tamtejszej wystawie będzie prezentowany do połowy kwietnia 2014 r. Nowy nabywca modelu nie wyklucza też pokazania samolotu za granicą.

httpv://www.youtube.com/watch?v=4dWGwzXKeB8

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama