Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Firma PJS Projekt stworzy projekt budowy tanich mieszkań w Boguchwale w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe zastąpiły nieudany rządowy program Mieszkanie Plus. Samorządy w ramach SIM otrzymują z budżetu państwa bezzwrotną dotację w wysokości 3 mln zł, Bank Gospodarstwa Krajowego finansuje do 35 proc. kosztów inwestycji, kolejne 10 proc. tych kosztów pokrywa Rządowy Fundusz Rozwoju Mieszkalnictwa.

Tanie mieszkania powstaną w Boguchwale. Barbara Blachut z boguchwalskiego Urzędu Miasta poinformowała, że w czwartek (20 stycznia) szefostwo podkarpackiego SIM-u podpisało z firmą PJS Projekt umowę na zaprojektowanie 220 mieszkań. Mają one powstać w trzech budynkach u zbiegu ulic Kasprowicza, Krasińskiego i Mickiewicza. 

Sylwia Pękala, właścicielka PSJ Project, zapewnia, że jej firma projekt architektoniczny tanich mieszkań w Boguchwale przygotuje w niespełna pół roku, będzie ona miała na to 180 dni. Potem spółka wyłoni głównego wykonawcę budowy mieszkań. Termin zakończenia inwestycji nie jest na razie znany.  

W założeniu w mieszkaniach SIM ma być niski czynsz, lokatorzy docelowo będą mogli stać się właścicielami mieszkań. Będzie można także ubiegać się o rządowe dopłaty do czynszu. – To wielki krok w kierunku pomocy osobom, których dochody nie pozwalają na otrzymanie kredytu hipotecznego, a które spełnią warunki programu – twierdzi Barbara Blachut. 

Mieszkania będą głównie dla młodych osób, seniorów i osób niepełnosprawnych. Docelowo w Boguchwale ma być wybudowanych około 1000 mieszkań. Oprócz tego, powstaną nowe drogi, parkingi, zaplecze handlowe, szkolne i przedszkolne. 

Zdjęcie: materiały Urzędu Miasta w Boguchwale

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama