Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Przeczytałeś i nie wiesz, co zrobić z książką? Wymień ją na inną! I to całkowicie za darmo. W Rzeszowie takich punktów jest coraz więcej. 

Bookcrossing polega na oddaniu własnej książki i otrzymaniu takiej, której się jeszcze nie czytało. Staje się on coraz bardziej popularną formą sprzyjająca rozwojowi czytelnictwa.

W tym kierunku idzie również Rzeszów. Z bookcrossingiem w stolicy Podkarpacia możemy się spotkać chociażby w „Letniej Czytelni”, która wraz z początkiem wakacji powstała z inicjatywy  Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie. Znajduje się ona na Lisiej Górze tuż obok Rzeszowskiego Klubu Kajakowego.

W każdą słoneczną sobotę w godzinach 14-18 można w „Letniej Czytelni” nie tylko wymienić książkę, ale również usiąść w wygodnym leżaku pod parasolem i cieszyć się świeżym powietrzem i dobrą książką. W repertuarze m.in. powieści: Olgi Tokarczuk, Agathy Cristie, Paulo Coelho lub Małgorzaty Kalicińskiej.

W czytelni „pod chmurką” zorganizowano również kącik dla dzieci, gdzie rodzice swoim pociechom mogą czytać na głos.

Kolejnym miejscem  na  bookcrossingowej trasie w Rzeszowie jest Punkt Wymiany Książek znajdujący się w Centrum Handlowym Nowy Świat (ul. Krakowska 20) – poziom 0, obok punktu informacyjnego galerii.

Jedynym warunkiem skorzystania z Punktu jest przyniesienie przynajmniej jednej książki na wymianę. Każdy może wynieść tyle książek, ile przyniósł.

Bookcrossingowe punkty działają także w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie: nr 1 przy ul. Bohaterów 1 (budynek Szkoły Podstawowej nr 16), nr 2 przy ul. Fredry 5, nr 3 przy ul. Krzyżanowskiego 6, nr 4 przy ul. Ofiar Katynia 15, nr 6 ul. Podwisłocze 6, nr 8 przy ul. Okulickiego 3, nr 10 przy ul. Podchorążych 1.

Książki można również wymieniać w Wypożyczalni Głównej WiMBP przy ul. Dąbrowskiego 33a oraz Wypożyczalni Muzycznej przy ul. Żeromskiego 2.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. W Fidze z makiem w Rzeszowie na Rynku 25 również możecie poczytać książki, pożyczyć, przynieść własne. Wszystko to, aby podzielić się nimi z resztą mieszkańców/przyjezdnych.
    Znajdziecie tam również egzemplarze w innych językach 🙂

Comments are closed.