Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Przez pięć kolejnych dni na podkarpackich drogach kierowcy muszą się spodziewać wzmożonych kontroli policji. Na co funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę? 

Przed nami długi czerwcowy weekend, ale już od środy (15 czerwca) na drogach naszego województwa widać więcej policyjnych patroli. I tak będzie do niedzieli, 19 czerwca. – Będą po to, by pomagać, ale i reagować na przypadki łamania przepisów i zasad ruchu drogowego – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

Policjanci zwracają uwagę na trzeźwość kierujących, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze przewidują, że  większy ruch będzie z pewnością na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego regionu.

W czwartek obchodzone będą uroczystości Bożego Ciała. Z powodu organizowanych procesji, niektóre odcinki ulic podkarpackich miast będą całkowicie lub częściowo zamknięte. Należy się więc liczyć z chwilowymi utrudnieniami w ruchu. Policja apeluje do kierowców i pieszych o ostrożność oraz stosowanie się do poleceń kierujących ruchem.  

Policjanci będą dbać o płynność ruchu na głównych trasach, a tam, gdzie pojawią się utrudnienia bądź zatory, ręcznie pokierują ruchem. Zwrócą szczególną uwagę na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci.

Na pobłażliwość policjantów nie mają co liczyć ci, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Można spodziewać się częstszych kontroli trzeźwości. Policjanci będą reagować na przypadki przekraczania prędkości, czy złego stanu technicznego pojazdu. Szczególna uwaga funkcjonariuszy będzie zwrócona na motocyklistów i motorowerzystów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na podkarpackich drogach pojawiają się m.in. policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. – W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo – zapowiada KWP Rzeszów. 

Policja przypomina, by przed podróżą sprawdzić stan samochodu. Każdy, kto wsiada do auta, powinien zapiąć pas bezpieczeństwa i nie ma znaczenia to, czy jedzie na sąsiednią ulicę, czy w daleką podróż. Ta sama zasada musi dotyczyć dzieci. – Zawsze umieszczajmy je w foteliku albo specjalnej podstawce – mówią podkarpaccy policjanci. 

Samochód parkujcie w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i najlepiej strzeżonym. Nie zostawiajcie bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach w środku pojazdu, a najlepiej zabrać je ze sobą. Przed wyjazdem upewnijcie się też, czy w swoim domu lub mieszkaniu zamknęliście drzwi i okna. 

– Poprośmy sąsiadów, by otwierali na krótko okna, wieczorem włączali na jakiś czas światło w kuchni lub w którymś z pokoi – radzą policjanci z KWP Rzeszów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama