Około 10 tys. osób przeszło w rzeszowskiej procesji w związku z uroczystością Bożego Ciała. – To święto jest zachętą do wspierania dzieł charytatywnych – mówił w homilii biskup rzeszowski Jan Wątroba.

Główne uroczystości Bożego Ciała w Rzeszowie odbyły się kościele farnym. Mszy świętej przewodniczył bp Jan Wątroba.

– Boże Ciało jest zachętą do wspierania dzieł charytatywnych i odpowiedzią na słowa Jezusa: „Dajcie im jeść”. Człowiek odczuwa także inny głód – nie tylko fizyczny. To także głód prawdy, bezpieczeństwa, pokoju, zgody. I największy głód – miłości i bycia kochanym – mówił bp Wątroba.

Po mszy jej uczestnicy przeszli w procesji ulicami 3 Maja, Zamkową, Lisa Kuli, ul. Cieplińskiego, Sokoła do kościoła oo. Bernardynów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Obchodzone jest w czwartek, 60 dni po Wielkanocy ku czci Najświętszego Sakramentu.

W Boże Ciało wspomina się Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. Ulicami całego kraju przechodzą uroczyste procesje z Najświętszym Sakramentem. Zatrzymują się przy czterech ołtarzach, przy których czytane są fragmenty czterech Ewangelii tematycznie związane z Najświętszym Sakramentem.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama