W najbliższy czwartek (4 czerwca) święto Bożego Ciała. Ulicami miasta przejdzie procesja. Niektóre będą zamknięte dla ruchu, co oznacza także zmiany w rozkładzie jazdy autobusów MPK.

Główne uroczystości Bożego Ciała w Rzeszowie rozpoczną się mszą świętą w rzeszowskiej Farze o godz. 9:00. O 19:00 w Parku Sybiraków na os. Baranówka odbędzie się koncert Jednego Serca Jednego Ducha.

Około godz. 10:00 z placu Farnego wyruszy uroczysta procesja. Jej uczestnicy przejdą ulicami 3 Maja, Zamkową, Lisa Kuli, al. Cieplińskiego, Sokoła do Kościoła Ojców Bernardynów.

Do godz. 12:00. przewidywane są utrudnienia w ruchu na tych ulicach. Ulice 3 Maja, Zamkowa i Lisa Kuli będą w tym czasie całkowicie zamknięte. Zamknięta dla ruchu będzie prawa nitka al. Cieplińskiego do skrzyżowania z al. Piłsudskiego. Ruch w przeciwnym kierunku będzie kierowany na ulicę Mochnackiego.

Od godz. 10:00 do 12:00 dla autobusów MPK będą obowiązywały objazdy. Wszystkie autobusy kursujące od ronda Dmowskiego do ul. Lisa Kuli następnie Dąbrowskiego/Hetmańską kursować będą objazdem przez ul. Langiewicza, Hoffmanowej, Unii Lubelskiej następnie trasą bez zmian.

Wszystkie autobusy kursujące z ul. Dąbrowskiego/Hetmańskiej do ul. Lisa Kuli kursować będą objazdem przez Kilara, Szopena, Targową, pl. Wolności i dalej trasą bez zmian.

Autobusy linii nr 10 i 35 jadące w kierunku centrum kursować będą do ul. Langiewicza trasa bez zmian, następnie ul. Unii Lubelskiej, Kilara i dalej w kierunku przystanków końcowych.

Na trasach objazdów obowiązywać będą wszystkie przystanki. Ponadto w okolicy kościołów na wszystkich trasach linii, mogą wystąpić chwilowe utrudniania z przejazdem związane z przemarszem procesji.

Jak będą jeździły autobusy 5 czerwca?

W piątek, po Bożym Ciele, autobusy MPK kursować będą według rozkładu jazdy obowiązującego w soboty. Wyjątkiem są linie nr:

– 21 – kursować będzie według rozkładu jazdy obowiązującego jak dla dni nauki szkolnej

– 53 – kursować będzie według rozkładu jazdy obowiązującego jak dla dnia świątecznego (niedziele i święta).

Kolejne procesje

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzeszowie o godzinie 11.00 procesja wyjdzie z Kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy ul. Ks. Jana Stączka (w kierunku domu OSP) i dalej ul. Ks. Jana Stączka do skrzyżowania z ulicą J. Zimiańskiego, a następnie powróci do kościoła

– Parafia pw. Św. Józefa przy ul. Plac Św. Józefa procesja w godzinach od 12.20 do 14.00 od kościoła przy Placu Św. Józefa (I ołtarz), ul. Jarową przejście przez kładkę na ul. Starowiejską (II ołtarz), dalej ul. Jarową przejście do ul. Saletyńskiej (III ołtarz), ul. Zwięczycka (IV ołtarz)

– Parafia pw. Matki Bożej Śnieżnej Rzeszów – Budziwój procesja w godzinach od 12.50 do 14.15 ul. Budziwojską od nowego kościoła do Domu Kultury „Budziwój” skąd powróci na plac kościelny

– Parafia pw. Św. Józefa przy ul. Partyzantów o godzinie 13.15 procesja przejdzie ulicami Partyzantów (od kościoła do skrzyżowania ul. Lubelskiej i Staromiejskiej) ul. Lubelską i Staromiejską

– Parafia pw. Judy Tadeusza w godzinach 13.30 – 15.00 procesja przejdzie ulicami Chruściela, Bohaterów, Wyspiańskiego i Wita Stwosza

– Parafia pw. Narodzenia NMP w godzinach od 14.00 do 15.15 procesja wyruszy z kościoła parafialnego ul. Staroniwską 78 w kierunku Kościoła Górnego ul. Staroniwska 174

– Parafia pw. Św Michała Archanioła procesja w godzinach od 16.00 do 17.00 od kościoła pw. Św. Michała Archanioła ul. Michała Archanioł, Paderewskiego Ossolińskich do figury Najświętszego Serca Pana Jezusa

– Parafia pw. Opatrzności Bożej w Rzeszowie w godzinach 16:30 – 18:00 procesja przejdzie ulicą Podwisłocze przy blokach 38b, 38a, 38, 36, 40, 34, 32, 32a

– Parafia pw. Matki Bożej Saletyńskiej procesja w godzinach 17.00 – 18.00 przejdzie ulica Dąbrowskiego jednym pasem ruchu w kierunku ul. Powstańców Warszawy do wejścia w teren osiedla gdzie zakończy się przy kościele oo. Dominikanów

Utrudnienia mogą wystąpić w parafii w Strażowie gdzie w godzinach od 9.00 do 10.00 procesja poruszać się będzie drogami powiatowymi od kościoła do pomnika Bitwy pod Grunwaldem i dalej w kierunku drogi krajowej nr 4 do osiedla „Bażantarnia”. Zakończenie uroczystości planowane jest na godzinę 12.

Również w godzinach od 17.00 do 20.00 w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia, Broniewskiego w związku z trwającym w Parku Sybiraków koncertem Jednego Serca Jednego Ducha mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Zarówno uczestników procesji, koncertu i kierowców, policja prosi o zachowanie szczególnej uwagi w miejscach trwających uroczystości.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama