Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Park Sybiraków w Rzeszowie ponownie stanie się placem wypełnionym tysiącami wiernych. W tym roku przypada XX Koncert Jednego Serca Jednego Ducha. 

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, czyli największy w Europie festiwal muzyki chrześcijańskiej, odbędzie się tradycyjnie w Boże Ciało, w tym roku 16 czerwca w Parku Sybiraków w Rzeszowie. Początek o godzinie 19:00.

W ostatnich dwóch latach, z powodu pandemii, organizatorzy borykali się z różnymi problemami. W 2020 JSJD w ogóle się nie odbyło, TV Trwam transmitowała wtedy nagrany wcześniej materiał. Właściwy koncert przesunięto wówczas na wrzesień. 

Ubiegłoroczna edycja JSJD przeniosła się w całości do internetu. Po dwóch latach koncert wraca do znanej wcześniej formuły. Nie ma żadnych ograniczeń związanych z liczbą uczestników. W szczytowych edycjach na JSJD bawiło się około 40 tys. osób. 

Organizatorzy wierzą, że w tym roku tak właśnie będzie. 

Pomysłodawcą Jednego Serca Jednego Ducha jest perkusista Skaldów – Jan Budziaszek, który pierwszą edycję koncertu nazwał „koncertem swojego życia”. Od 2003 roku Park Sybiraków jest wypełniany po brzegi tysiącami wiernych z całej Polski i innych krajów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Za kierownictwo muzyczne koncertu, niezmiennie każdego roku, odpowiada Marcin Pospieszalski, a opiekunami duchowymi JSJD są ks. Andrzej Cypryś i ks. Mariusz Mik. Koncert jest transmitowany w Telewizji Trwam, a od 2011 roku także w internecie. 

Próby chóru do tegorocznej, jubileuszowej edycji koncertu rozpoczęły się wraz z początkiem maja. Na scenie oprócz orkiestry i chóru Jednego Serca Jednego Ducha wystąpi kilkudziesięciu wokalistów oraz kapela Bandurzystek „ZORIANYCIA” ze Lwowa.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha, współorganizatorem województwo podkarpackie.

(pl)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama