Zdjęcia: Pixabay

Około 500 leków brakuje w polskich aptekach. Od poniedziałku zaczęła działać infolinia. Dzwoniąc na nią dowiecie się, gdzie kupicie lek. 

Bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta to: 800 190 590. Połączenia odbierają konsultanci Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Po wybraniu numeru zgłosi się automatyczna sekretarka, która poprosi was o wybór tematu rozmowy. Wybierając na klawiaturze telefonu cyfrę 3 połączycie się z konsultantem, który podpowie wam, gdzie kupicie lek, którego potrzebujecie. Infolinia działa od poniedziałku do piątku, od godz. 8:00 do 18:00.

– Infolinia informuje o dostępności leków. Nie udziela informacji o dawkowaniu leków, ich zamiennikach oraz nie rezerwuje leków w aptece – informuje NFZ. O szczegóły trzeba pytać swojego lekarza lub farmaceutę.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kryzys z dostępem do leków w polskich aptekach trwa od kilku tygodni. Na liście Ministerstwa Zdrowia znajduje się 324 leków, do których dostęp jest utrudniony. Naczelna Izba Aptekarska twierdzi zaś, że w aptekach może brakować ok. 500 leków. 

W aptekach brakuje leków na cukrzycę, obniżoną odporność, przeciwpadaczkowych,  przeciwzakrzepowych, na nadciśnienie, na astmę oraz szczepionek chroniących przed błonicą, tężcem, krztuścem, odrą, świnką, różyczką i grypą.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama