Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

– To ogromna przeszkoda dla osób z małymi dziećmi w wózku, jak i dla osób niepełnosprawnych jeżdżących na wózku oraz rowerzystów – twierdzą pasażerowie.

Pani Katarzyna, Czytelniczka Rzeszów News, w minioną niedzielę korzystała z rzeszowskiego dworca PKP. Zwróciła uwagę na to, że przy dojściu do peronów nie ma zjazdów dla wózków.

„Wracałam z malutkim dzieckiem w wózku i w żaden sposób nie miałam jak zejść i wyjść po schodach, ponieważ nie ma na nich zjazdów. To ogromna przeszkoda zarówno dla osób z małymi dziećmi w wózku, jak i dla osób niepełnosprawnych jeżdżących na wózku, również dla osób z rowerami. Nie każdy ma tyle siły, aby podnieść rower i wnieść do góry po schodach” – napisała w liście do Rzeszów News pani Katarzyna.

Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe zapewnia, że w latach 2018-2021 stacja Rzeszów Główny zostanie gruntownie zmodernizowana.

– Zyska trzy wyższe, funkcjonalne perony. Komunikacja na stacji będzie łatwiejsza dzięki windom i schodom ruchomym. Na peronach znajdą się wiaty, ławki. Dzięki zapowiedziom głosowym oraz wyświetlaczom, podróżni otrzymają informacje o pociągach a orientację ułatwi czytelne oznakowanie terenu stacji. Wybudowane zostanie również nowe przejście pod torami. Dla cyklistów przewidziano stojaki rowerowe – wylicza Dorota Szalacha.

Zmiany na stacji Rzeszów Główny mają być konsultowane z konserwatorem zabytków. Obecna kładka nad torami zostanie wyburzona. Oprócz wspomnianych prac, spółka PKP PLK przebuduje wiadukt nad ulicą Batorego. Przejazd pod nim zostanie w końcu poszerzony do dwóch pasów ruchu.

PKP PLK planuje także budowę nowego przystanku Rzeszów Zachodni w rejonie wiaduktu nad al. Wyzwolenia. Przystanek będzie miał dwa perony, oświetlone wiaty, system informacji pasażerskiej oraz tablice z rozkładem jazdy.

Kolejarze w czerwcu br. ogłosili przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w stacji Rzeszów Główny. Swoje oblicze ma zmienić także główny budynek dworca. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.