Zdjęcie: materiały prasowe

Będzie drożej niż planowano, ale będzie. Rewitalizacją Ogródka Jordanowskiego w centrum Rzeszowa zajmie się firma Arko. Za 750 tys. zł. 

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, obie z ofertami powyżej kosztorysu przewidzianego przez miasto na niecałe 500 tys. zł. Prawie dwa razy tyle, bo 949 tys. zł zaoferowała firma Active Line z Lublina. Mniej zażądał Arko z Dzikowca, wycenił prace na prawie 759 tys. zł.

Ponieważ zaproponowane kwoty przewyższają limit, który miasto ustaliło na przebudowę Ogródka Jordanowskiego, prezydent Rzeszowa Konrada Fijołka zdecydował, że zwiększy budżet inwestycji – Dodatkowe 250 tys. zł pochodzi z oszczędności powstałych po rozstrzygnięciu innych tegorocznych przetargów – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Urzędnicy mogli więc zakończyć przetarg. Jeszcze w lipcu ma być podpisana umowa z Arko. Na wykonanie wszystkich prac firma będzie mieć pięć miesięcy. 

Advertisement

Ogródek Jordanowski znajduje się w centrum Rzeszowa, przy ul. Reformackiej i Unii Lubelskiej. Projekt przygotowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie przewiduje modernizację placu zabaw i ustawienie nowych atrakcji takich jak np. wieża ze ślizgami, zjazd linowy, bujaki, huśtawki, głuchy telefon, dzwonki. Będzie też biblioteka plenerowa.

Zostaną posadzone nowe rośliny m.in. parzydła leśne, tawułki Arendsa, turzyce japońskie, bergenie sercolistne, świecznice proste czy dąbrówki rozłogowe.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama