Brave Kids przyjechały do Rzeszowa. Sprawdź, gdzie je spotkasz

Reklama

Znamy już harmonogram wydarzeń i wiemy, gdzie mieszkańcy Rzeszowa będą mogli spotkać odważne dzieci i młodzież.

 

Tancerki z Indii, artyści teatralni z Hongkongu oraz Donbasu przyjechały do Rzeszowa już w ten weekend i przez dwa tygodnie zaprezentują swoje talenty podczas otwartych spotkań z rzeszowianami. 

Justyna Warecka, koordynatorka projektu Brave Kids w Rzeszowie, mówi, że jego druga edycja w stolicy Podkarpacia, to doskonała okazja, by poznać uzdolnione dzieci i młodzież z różnorodnych środowisk i kultur.

– Spotkania z uczestnikami projektu, to nie tylko kulturowa podróż przez wszystkie kontynenty, ale także wspaniała lekcja otwartości na drugiego człowieka czy odmienną kulturę oraz empatii – podkreśla Justyna Warecka.

We wtorek (18 czerwca) młodzi artyści wystąpią w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina. Kolejnym miejscem, gdzie rzeszowianie spotkają Brave Kids, będą bulwary nad Wisłokiem. 23 czerwca, w ramach festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury, zobaczymy nie tylko odważne dzieci z zagranicy, ale także uczniów ze Szkoły Early Stage z Rzeszowa.

Na zakończenie swojej dwutygodniowej wizyty w mieście ponad 30 młodych artystów Brave Kids przygotuje dla mieszkańców finałowy spektakl na rzeszowskim Rynku. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Rodziny, które rok temu gościły u siebie odważne dzieci i młodzież, tak wspominają to niesamowite spotkanie. – Staraliśmy się z całych sił stworzyć im drugi dom. Z każdym kolejnym dniem obserwowaliśmy, jak ćwiczą na warsztatach artystycznych, uczą się, wymieniają doświadczenia z kolegami i koleżankami z innych krajów – mówi Andrzej Sroka, który w 2018 roku wraz z rodziną zaprosił do swojego domu Bożenę i Sandrę ze Słowacji.

Projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival. W poprzednich edycjach wzięło udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych. Tegoroczna, dziesiąta edycja, poza Rzeszowem, odbywa się także we Wrocławiu, Lesznie, Wałbrzychu i Radziejowicach.

Łącznie do Polski w czerwcu przyjedzie 150 młodych artystów z różnych zakątków globu. Finałem wizyty odważnych dzieci w Polsce będą dwa wyjątkowe spektakle przygotowane specjalnie na tę okazję. Zobaczymy je na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu 7 i 9 lipca.

Kalendarium wydarzeń w Rzeszowie

18 czerwca

Pokazy grup Brave Kids,  Rzeszowski Dom Kultury (filia Słocina), ul. Paderewskiego 154, godz. 17:00-18:00. Wielokulturowy spektakl, podczas którego młodzi artyści Brave Kids przedstawią swoje talenty. Na scenie m.in. tradycyjne tańce indyjskie, tańce i pieśni z Ukrainy oraz performance dzieci z Hongkongu.

23 czerwca

Pokazy grup Brave Kids w ramach festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury, scena, bulwary nad Wisłokiem, godz. 17:00-18:00. Rzeszowianie będę mogli zobaczyć pokazy tańca indyjskiego oraz ukraińskiego, a także występy młodych artystów z Hongkongu. Na scenie obok Brave Kids pojawią się również uczniowie ze szkoły języka angielskiego dla dzieci i młodzieży Early Stage z Rzeszowa.

29 czerwca

Finał Brave Kids Rzeszów, Rynek – scena, godz. 17:00-18:00. Finał na Rynku to rezultat dwutygodniowej pracy artystycznej Brave Kids z Indii, Hong Kongu i Ukrainy. Rzeszowski Finał to przedstawienie złożone z dwóch części. W pierwszej wystąpią dzieci z Rzeszowa, które przez tydzień poznawały elementy kultury przybyłych gości z Indii, Hongkongu i Ukrainy.

W drugiej części finału widzowie zobaczą barwny, międzykulturowy spektakl przygotowany przez Brave Kids z Indii, Hongkongu oraz Ukrainy.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama