Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Przed nami kolejna odsłona imprezy Breakout Days ku pamięci wybitnego bluesmana Tadeusza Nalepy. W tym roku w Rzeszowie zagrają m.in. Ania Rusowicz i Voo Voo. 

Mamy wrzesień, a to oznacza, że kolejna odsłona Breakout Days przed nami. W tym roku festiwal potrwa od 17 do 19 września. Impreza zacznie się od czwartkowego (17 września) koncertu grupy „Nie-Bo” oraz Piotra Nalepy (syna Tadeusza Nalepy), Wojciecha Waglewskiego, Natalii Kwiatkowskiej i Żanety Lubery. Koncert rozpocznie się o godz. 22:00 w Hotelu Bristol i będzie transmitowany w Radiu „Nowy Świat”.

W piątek (18 września) o tej samej porze i w tym samym miejscu zagra z kolei Ania Rusowicz. Podczas jej koncertu usłyszymy m.in. utwory z najnowszej, długo wyczekiwanej płyty „Przebudzenie”. Album „Przebudzenie” artystka wyprodukowała sama, zainspirowana podróżami m.in. do Nowego Orleanu. Jej nowy krążek to bigbitowo-rockowo-funkowa podróż.

A kim jest sama Ania Rusowicz? To polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród „Fryderyków”, kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60. i 70. w Polsce, nagrywając cztery płyty w stylu retro, z których dwie okryły się „złotem”.

Wcześniej, na parkingu przy hali Podpromie (19:00) odbędzie się koncert główny, gdzie oprócz ponadczasowych utworów zespołu Breakout usłyszymy autorski materiał znakomitych wykonawców takich, jak: Cheap Tobacco, Nie-Bo, Piotr Nalepa, Voo Voo.

Cheap Tobacco to zespół z pogranicza gatunków rock, blues i muzyka alternatywna. Zespół istnieje od 2010. W latach 2015, 2016 oraz 2018 wokalistka zespołu Natalia Kwiatkowska została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w kraju według czytelników kwartalnika „Twój Blues”.

Nie-Bo to z kolei zespół Roberta Lubery, który od lat z powodzeniem działa na rynku.
Jest to otwarty projekt muzyczny niezamykający się wokół jednego gatunku czy estetyki. Cechą charakterystyczna jest emocjonalne, spontaniczne i naturalne podejście do muzyki.

Voo Voo natomiast to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata.

Zwieńczenie festiwalu odbędzie się w sobotę (19 września) o 19:00 na małej scenie przy BWA, gdzie zagra czeski zespół PBK Blues oraz rzeszowska grupa Kłusem z Bluesem. Zespół PBK Blues z Ostrawy i Hawierzowa jest jedną z legend czechosłowackiej sceny muzycznej. Rzeszowska grupa z kolei to muzycy grający muzykę bluesową, ze szczególnym upodobaniem stylu west coast.

W repertuarze Kłusem z Blusem szczególne miejsce zajmują standardy największych mistrzów harmonijki bluesowej, takich jak: Little Walter, William Clarke, Rod Piazza, Kim Wilson czy Gary Primich.

Aby wziąć udział w koncertach należy pobrać darmowy bilet TUTAJ. 

Nieodłączną częścią Breakout Days jest akcja „Gramy dla Nalepy” przy pomniku bluesmana przy ul. 3 Maja, gdzie gitarzyści wspólnie wykonują utwór „Kiedy byłem małym chłopcem”. W tym roku „Granie” zostało przeniesione do internetu. 

„Zapraszamy wszystkich gitarzystów do nagrania i przesłania do nas utworu „Kiedy byłem małym chłopcem”. Zapoznajcie się z instrukcją i do dzieła! Czekamy do czwartku (17 września)!” – przekazuje Estrada Rzeszowska. 

Nagranie należy przesłać na adres promocja@estrada.rzeszow.pl poprzez serwis www.wetransfer.com. Instrukcja, jak wykonać nagranie i chwyty do utworu znajdują się TUTAJ. 

Breakout Days to festiwal muzyczny stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy. Festiwal ma na celu upamiętniać twórczość oraz postać Nalepy, promować ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując młodych twórców inspirujących się zespołem Breakout.

PROGRAM BREAKOUT DAYS 2020:

Czwartek (17 września)

– godz. 22.00 Sala Polska Hotelu Bristol (ul. Kopernika 12; wejście od strony Rynku):  Nie-Bo, Piotr Nalepa, Wojciech Waglewski, Natalia Kwiatkowska, Żaneta Lubera, prowadzenie: Jan Chojnacki, transmisja w Radiu Nowy Świat

Piątek (18 września)

– godz. 19.00, parking przy Hali Podpromie: Cheap Tobacco, Nie-Bo, Piotr Nalepa, VooVoo

– godz. 22.00, Sala Polska Hotelu Bristol (ul. Kopernika 12; wejście od strony Rynku) – Ania Rusowicz

Sobota (19 września)

– godz. 19.00 parking przy BWA ul. Bożnicza: PBK Blues, Kłusem z Blusem

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama