Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Ruszył nabór do konkursu zespołów grających muzykę bluesową i blues-rockową. Konkurs odbędzie się we wrześniu w Rzeszowie w ramach festiwalu Rzeszów Breakout Days, upamiętniającego postać i twórczość Tadeusza Nalepy.

Festiwal Rzeszów Breakout Days odbędzie się w Rzeszowie po raz piętnasty, w dniach 11-14 września. Jego organizatorem jest Estrada Rzeszowska. Konkurs odbędzie się pierwszego dnia festiwalu upamiętniającego postać i twórczość Tadeusza Nalepy.

Jak zauważyła Estrada Rzeszowska, konkurs to „prawdziwa gratka dla fanów legendy polskiego bluesa – Tadeusza Nalepy”. Do wygrania są nagrody finansowe od 1,5 tys. do 4 tys. zł, w zależności od miejsca, oraz nagroda specjalna, jaką jest voucher o wartości 3 tys. zł dla najlepszego gitarzysty konkursu w firmie Miuu Guitars na wykonanie gitary.

W konkursie mogą brać udział zespoły muzyczne, grające muzykę bluesową i blues-rockową, w tym również zespoły będące uczestnikami poprzedniej edycji, które nie zostały laureatami konkursu. Chętni do udziału powinni przesłać dwa nagrania: jeden z autorskim utworem i jeden z repertuaru Tadeusza Nalepy.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na podstawie nadesłanych nagrań komisja konkursowa wybierze maksymalnie 10 zespołów, które powalczą o nagrody w czasie przesłuchań konkursowych.

Pliki z utworami należy przysyłać na adres email: sstachurski@estrada.rzeszow.pl – do 25 sierpnia. Istnieje możliwość przesłania linku do portalu WeTransfer. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu są w regulaminie na stronie: breakoutdays.pl.

(PAP, RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama