Zdjęcie: materiały prasowe

Rośnie liczba zbiórek na rzecz uchodźców z Ukrainy. W pomoc naszym wschodnim sąsiadom zaangażował się Bearded Villains Polish Chapter.

Bearded Villains to międzynarodowa organizacja. Powstała osiem lat temu w Los Angeles.  Zrzesza brodatych mężczyzn z całego świata. Ma 165 oddziałów w 36 krajach. W Rzeszowie jest polski oddział tego największego w historii ludzkości klubu „brodatych złoczyńców”. 

Mówią o sobie, że są elitarnym bractwem. Misją Bearded Villains jest dobroczynność i braterstwo. Od 2017 roku „brodaci złoczyńcy” wspierają min. rzeszowskie hospicjum dla dzieci, domy dziecka, w czasie zimy karmią bezdomnych. Organizują zbiórki i przekazują pieniądze ze sprzedaży produktów z logiem bractwa. 

– Teraz chcemy pomóc chłopakom z chapter Ukraina – mówi Paweł Byra, kapitan polskiego oddziału Bearded Villains.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na portalu zrzutka.pl uruchomili zbiórkę pieniędzy dla tych, którzy pozostali na Ukrainie. Fundusze są potrzebne także dla ich żon i dzieci, którym udało się wydostać z kraju ogarniętego wojną.

Bearded Villains Polish Chapter sprzedaje też limitowane wersje naszywek w kolorach ukraińskich. Kosztują 10 euro plus wysyłka. – Cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla naszych ukraińskich sąsiadów – podkreśla Paweł Byra. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama