Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Rzeszowscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy w poniedziałek w Rzeszowie brutalnie pobili obywatela Ukrainy. Tylko dlatego, że stanął w obronie zaczepionej Polki.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, całe zdarzenie rozegrało się w poniedziałek późnym popołudniem w jednej z restauracji w okolicach dworca PKP w Rzeszowie.

– W restauracji siedział obywatel Ukrainy ze swoją znajomą Polką. Kobieta była w wulgarny sposób zaczepiana przez czterech mężczyzn. Ukrainiec stanął w jej obronie. W tym momencie agresja została skierowana na Ukraińca, który mieszka w Polsce od dawna, prowadzi u nas biznes – mówi nam jeden z rzeszowskich policjantów, znający szczegóły sprawy.

Napastnicy wyprowadzili Ukraińca przed restaurację.

– Tam został pobity. Gdy obcokrajowiec upadł na ziemię, był jeszcze kopany. Mężczyzna stracił przytomność, którą potem na szczęście odzyskał. Pod adresem Ukraińca były kierowane także wyzwiska na tle narodowościowym. Sprawcy myśleli, że mają do czynienia z Rosjaninem – mówią nasze policyjne źródła.

Powiadomieni policjanci natychmiast przyjechali na miejsce zdarzenia. – Niedługo potem zatrzymaliśmy dwóch sprawców, w środę wpadło dwóch pozostałych. Mają po ok. 30 lat. Wszyscy są nam bardzo dobrze znani. Byli już notowani za pobicia – słyszymy od funkcjonariuszy.

Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji, potwierdza, że w poniedziałek w Rzeszowie został pobity Ukrainiec. – Trwają czynności w tej sprawie. Zatrzymaliśmy cztery osoby. Będą przedstawiane zarzuty – mówi krótko Adam Szeląg.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła już także rzeszowska prokuratura. Sprawa ma być prowadzona pod kątem pobicia na tle narodowościowym. Pobicie Ukraińca poruszyło naszych policjantów. – Zaczyna być u nas niebezpiecznie dla obcokrajowców – mówią funkcjonariusze.

Policjanci przedstawili już zarzuty dwóm mężczyznom. Więcej TUTAJ.

Do tematu jeszcze wrócimy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

17 KOMENTARZE

 1. Szanowny bracia! Jestem ukraincem pochodzenia polskiego. Powiem szczerze, że za ty 6 lat ,co pracuje i mieszkam w Polsce tylko jeden raz odczuł naprawde chamskie, swinskie stawienie do siebie ze strony polaków. Po przejściu 6 lat mogę stwierdzac, że polaki dost kulturalny, wychowany i gościnny naród. Prosze pamiętać, że w tych czasach, jak Polacy i Ukraińcy mieszkali w jednej Rzeczypospolitej, dwa narody i Państwo Polskie byli silny i kwietli. Jak tylko zacznelii między sobą sie kłócić, zaznali biad i Polacy, i Ukraińcy. Nie trzeba szukać co jest pomiędzy nami, nam niema co dzielić. Trzeba poprostu zrozumieć, komu, jakim wladzam w jakim państwie ta kłótnia jest potrzebna

 2. polscy “patrioci” pożal się boże, przesiadujący na co dzień pod stadionem a od czasu do czasu na stadionie. Niestety popierani przez ekipę “dojnej zmiany”.

 3. Znam sporo Ukraińców i żaden nie narzekał na jakieś zaczepki czy złe traktowanie. Generalnie Polacy są przyjaznym narodem i nie atakują żadnych obcych, przypadki ksenofobii są marginalne i potwierdzają to zarówno statystyki (i polskie i eurostatu). Oczywiście wszędzie nie brakuje zwykłych bandytów, ale dla tych wszystko jedno skąd jesteś każdy powód jest dobry do zaczepki. Z resztą sami Ukraińcy mówią o nas dobrze i gdyby im było źle to nie przyjeżdżałoby ich tak wielu. Czasami się zdarzały chamskie komentarze po obu stronach ale praktycznie zawsze prowokowane były przez takie strony i artykuły jak ten. to autor jest rasista i propaguje nienawiść żeby skłócić jednych z drugimi.

 4. Dzeki polskej policji! Myszle ze dla nas Ukraincow w Polsce jest dosc bezpecznie. A dla rosjanow jest Moskowja. Na Ukrainie tez nie potszebujemy moskowytow. Polska a Ukraina – to bracia! Wiwa Ukraina, Wiwa Polska!

 5. “Pobicie Ukraińca poruszyło naszych policjantów. – Zaczyna być u nas niebezpiecznie dla obcokrajowców – mówią funkcjonariusze.”

  A za kilka miesięcy okaże się jak z Portugalczykami, że Ukrainiec wszystko wymyślił? A co do cytatu, to żaden policjant, podkreślam policjant taki z ulicy nie powiedziałby tak jak napisaliście. A wiecie dlaczego, bo w karierze spotyka się z tyloma różnymi sprawami, że jakby miał się jeszcze rozczulać nad kimś kto omłot dostał, to chyba by zwariował. Ma to po prostu daleko w d….

 6. To trzeba było ich aż czterech? Czterech na jednego? Tyle potraficie? Jesteście kompletne beztalencia! To takie tchórze i durnie bez jaj jesteście, że ani jeden nie może stanąć jeden na jednego tylko kolegów potrzebujecie? Gdzie wy macie JAJA? Liliputy jesteście i tyle WSTYD WSTYD WSTYD

 7. Tez to zauważyłem, ze ta strona jest najbardziej polityczną ze wszystkich z lokalnymi wiadomościami. Wiecznie atakują obecny rząd oraz propagują KOD i Nowoczesną. Nawet wyborcza nie idzie w tak nachalną propagandę dlatego zamiast co dzień jak kiedyś zaglądam tu tylko od czasu do czasu nie wiecej niż raz na dwa, trzy tygodnie

 8. “Pobicie Ukraińca poruszyło naszych policjantów. – Zaczyna być u nas niebezpiecznie dla obcokrajowców” – co za bzdury, To co piszecie ma wydźwięk rasitowski. Próbujecie dyskredytowac Polaków kosztem pobitego Ukraińca tak samo jak niegdyś pisaliście o rzekomo pobitych Portugalczykach, a jak się później okazało nic z tego nie było prawdą. Może to wam powinna się przyjżeć prokuratura czy nie propagujecie rasizmu i ksenofobii przeciw Polakom. Z tego co sami piszecie przecież facet był pobity wyłacznie dlatego, że razem z dziewczyną trafili na paru pospolitych bandytów jakich pełno w naszym mieście. Czy użalalibyście się tak samo nad losem jakiegoś Polaka, który by tam się znalazł zamiast tego Ukraińca? To co robicie to jest rasizm.

 9. Tym 4 należy się nagroda. Po co tu banderowcy przyjezdzają? Chcieli mieć swoje państwo, wymordowali polską ludność zajęli polski Lwów a teraz między Polakami chcą żyć i czego oczekują? Kwiatów?

 10. a za tą zmyślona historię z Portugalczykiem redakcja KOD NEWS już przeprosiła?
  niebawem zapewne wyjdzie, ze został pobity przez innych Ukraińców
  ale tego nie sprostujecie
  kłamiecie jak zawsze

Comments are closed.